Serwis Komputerów KrakówKiedy nasz komputer się psuje, często zadajemy sobie pytanie, czy w ogóle jest sens oddawać go do naprawy. Czy nie lepiej nieco dołożyć i kupić nowszy model? Oczywiście kwestia nie jest łatwa i my również nie możemy doradzić zakupu nowego sprzętu. Kwestia ta jest po prostu indywidualna i zależy od wielu czynników.

Kiedy komputer został kupiony?

Oczywiście, jeżeli komputer jest zupełnie nowy, tzn. nie ma więcej niż 2 lata, najprawdopodobniej obejmuje go gwarancja. Jeżeli sprzęt nie posiada już gwarancji, ale nadal się nowy jego naprawa może być opłacalna. Warto wtedy podejść do salonu napraw, skorzystać z ofert takiej jak serwis komputerów Kraków,  gdzie dostaniesz szybką i rzetelną odpowiedz na temat rodzajów napraw, a także kosztów, które będziesz musiał ponieść. Wtedy tez postanowisz, co jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Jeżeli komputer jest leciwy, a Ty potrzebujesz go do pracy, lepiej zainwestować w nowy sprzęt. Jeżeli wartość twojego komputera to zaledwie kilkaset złotych po latach użytkowania, a naprawa ma kosztować 100, 200 lub 300 złotych, lepiej kupić nowy sprzęt.

Co sie z nim stało?

Oczywiście naprawa komputera bądź rezygnacja z niej nie jest uzależniona wyłącznie od jakości naszego komputera czy od tego ile ma lat. Bardzo ważne jest również to, co zostało uszkodzone i w jaki sposób. Mogło zdarzyć się, że laptop został zalany lub spadł z dużej wysokości. Nie zawsze można podjąć się naprawy nawet dobrego sprzętu. Zawsze warto skonsultować się jednak ze specjalistami w tym zakresie.