W niektóre domowe sprzęty po prostu trzeba się zaopatrzyć. Na co dzień nie zastanawiamy się nad ich wszechstronnym zastosowaniem, jednak po czasie okazuje się, że używamy ich bardzo często, ponieważ są przydatne w wielu sytuacjach. Tak właśnie jest, gdy chodzi o kij teleskopowy. Z jakimi narzędziami tworzy duet idealny?

Łatwiejszy remont

Podczas zmiany kolorów ścian często korzystamy z wygodnego wałka, którym w szybki sposób można nałożyć farbę. Jednak wiele z takich przyrządów ma krótką rączkę, przez co konieczne jest ciągłe wchodzenie na drabinę, schodzenie z niej i przestawianie, aby dotrzeć do miejsc położonych wysoko. Teleskopowy kij ułatwi to zadanie, ponieważ całość będzie można pomalować z poziomu podłogi. Podobnie jest z sufitem, który odświeżymy mniejszym nakładem sił i zrobimy to w znacznie krótszym czasie.

Kij teleskopowy niezastąpiony do mycia okien

Mycie okien to zmora wielu właścicieli mieszkań. Niejednej osobie konieczność wykonania tej czynności spędza sen z powiek. Również w tym przypadku nie obejdzie się bez wchodzenia na parapet bądź drabinę, szczególnie jeśli mówimy o kamienicy, gdzie mieszkania potrafią być naprawdę wysokie. Wtedy właśnie przydatny okaże się wspomniany kij teleskopowy, do którego można wetknąć myjkę do szyb z gumową ściągaczką do wody. Z takim narzędziem praca pójdzie znacznie szybciej, a co ważne, będzie wykonana dokładnie. Tego typu drążek ma regulację długości, więc jego wymiar można dostosować do takiej wysokości, jaka jest nam potrzebna.

A co z innymi porządkami?

Jednak powyższe sytuacje nie są jedynymi, w których ten przyrząd doskonale się sprawdzi. Nie musimy się obawiać, że poza remontami, czy koniecznością mycia okien będzie on stał nieużywany w kącie. Można go bowiem wykorzystać także do innych porządków. Dzięki takiemu narzędziu szybko pozbędziemy się niepożądanych pajęczyn, czy kurzu z mieszkania. W jaki sposób? Wystarczy na koniec wysuwanego drążka wetknąć szczotkę do kurzu, aby poradzić sobie z tego typu zanieczyszczeniami nagromadzonymi także w trudno dostępnych miejscach. Nie trzeba zatem posiłkować się ani krzesłem, ani drabiną, czy też skakać po meblach z narażeniem własnego życia. Jak widać, ten sposób jest znacznie bardziej wygodny, bezpieczny, przy tym szybki.

Kij teleskopowy może mieć bardzo różne zastosowanie, a w zestawie z dodatkowymi narzędziami otrzymujemy praktyczne i przydatne w każdym domu akcesoria. Ważną rzeczą jest to, że sprzęt taki nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ jest składany, dlatego nieużywany nie będzie zawadzał i spokojnie zmieści się w rogu szafy. Przy zakupie takiego produktu warto sprawdzić jego wagę. Im będzie on lżejszy, tył mniej wysiłku będziemy musieli włożyć we wspomniane czynności. A przecież o to właśnie chodzi, aby ułatwiać sobie te mało lubiane obowiązki.