ewrwfwefwefNowoczesne projekty domów jednorodzinnych cieszą się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem. Do wyboru mamy szeroką gamę różnych planów, które wyróżniają się prostymi liniami oraz oszczędnością w dekoracjach. Aby cały dom wyglądał spójnie, musimy dobrać do niego również odpowiednią stolarkę. Warto pomyśleć nad drzwiami z naświetleniem, które wpuszczą do przedsionka naturalne światło.

Naświetlenia czy naświetla to dodatkowe elementy konstrukcyjne stosowane po bokach lub nad skrzydłem drzwiowym. Nie powinniśmy mylić ich jednak z przeszkleniami w skrzydłach drzwiowych. Naświetla najczęściej są montowane jako elementy nieruchome, ale mogą być one również wyposażone w zawiasy.

Eleganckie, szykowne, reprezentacyjne – tak możemy określić drzwi z naświetleniem. Chociaż najczęściej kojarzone są one z tradycyjnym, klasycznym wzornictwem, to jednak świetnie prezentują się również razem z nowoczesnymi aranżacjami.

Drzwi z naświetleniem – kiedy warto je wybrać?

Drzwi tego rodzaju wybierane są z kilku powodów – dzięki nim możemy wpuścić do przedsionka dodatkowe światło, gdy w pomieszczeniu nie ma żadnych okien. Również możemy zastosować naświetlenia jako element dekoracyjny, ponieważ dzięki nim możemy stworzyć pięknie prezentujące się wejście do domu, które będzie wyglądało na bardziej okazałe i stylowe niż proste skrzydło drzwiowe.

Warto też wskazać, że drzwi z naświetlem wybierane są często do domów pasywnych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich komponentów naświetla są szczelne, nie wypuszczają ciepła i przy tym pozwalają na wpuszczenie do środka ciepła dogrzewającego pomieszczenia.

Drzwi z naświetleniem w nowoczesnym stylu – jakie sprawdzą się najlepiej?

Do nowoczesnych domów najlepiej sprawdzają się proste drzwi z naświetleniem, które nie mają dodatkowych elementów dekoracyjnych, na przykład szprosów. Naświetle powinno pasować do skrzydła drzwiowego, aby tworzyć spójną kompozycję wizualną.

Z nowoczesnymi aranżacjami dobrze wyglądają zarówno naświetla górne, jak i boczne. Warto więc sprawdzić różne propozycje producentów i wybrać takie drzwi z naświetlem, które będą prezentowały się najlepiej.