Wielu z nas marzy o ładnych mieszkaniach. Jak je urządzić stylowo? Dla ludzi kochających się w antykach, odpowiedź jest dość oczywista. Jeśli jako właściciel mieszkania lub domu również chcemy by nasze pomieszczenia były estetyczne i eleganckie, jest na to sposób. Jeśli odpowiednio połączymy kolory z meblami i dodatkami uzyskamy zamierzony efekt.

Meble i oświetlenie

Na sam początek zdajmy sobie sprawę z tego choćbyśmy nie wiem jak chcieli nie zamienimy nagle mieszkania w pałac. Pamiętajmy że nawet w przypadku sporych nakładów finansowych efekt jaki uzyskamy może nie być proporcjonalny. Inna sprawa jeśli jesteśmy właścicielem małego zameczku.. Wracając na ziemię, kiedy chcemy w naszym mieszkaniu posiadać meble antyczne powinniśmy jak najbardziej swój pomysł zrealizować, oczywiście z umiarem o czym w dalszej części.

Bez przesady

Kupno wielu mebli każdego w innym stylu i ustawienie ich w jednym pomieszczeniu z pewnością nie będzie dobrym pomysłem. Meble antyczne bez wątpienia mogą wnieść dużo klimatu i ciepła do aranżacji pomieszczenia, jednak pamiętajmy o tym że najlepszy efekt da przedmiot dobrego gatunku. Później oczywiście, musimy odpowiednio podejść do tematu i wyeksponować go w odpowiedni sposób.

Dobre towarzystwo

Kiedy mamy już nasz wymarzony mebel, podstawową kwestią będzie zestawienie go z innymi elementami wystroju. Meble antyczne mają to do siebie, że lubią neutralne tło i odpowiednie oświetlenie. Jeśli nie jesteśmy w stanie takiego zapewnić, możemy poratować się prostymi nowoczesnymi meblami. Im mniej obstawimy nasz antyk tym ładniej będzie się on prezentował.

Przy okazji, trzeba wspomnieć że meble antyczne źle reagują na suche i zbyt ciepłe powietrze. Więc jeśli już ogrzewamy nasze wnętrze, ustawmy mebel jak najdalej o źródła ciepła.

Określmy klucz

Kiedy chcemy stworzyć kolekcję co jest satysfakcjonującym zajęciem, musimy pamiętać żeby określić klucz. Klucz to konkretne określenie profilu według którego będziemy kolekcjonować nasze meble antyczne. Oszczędzi to nam wielu problemów i dylematów z późniejsza modyfikacją kolekcji. Jeśli jesteśmy początkującymi kolekcjonerami dobrze będzie skontaktować się z osobą obeznaną z tematem i poproszenie o poradę. Zaletą tego rozwiązania będzie fakt, że zakupiony przedmiot pochodzi z pewnego źródła i jest oryginalny a także że za niego nie przepłacimy.

O domu wypełnionym antykami marzy każdy miłośnik sztuki. Artykuł powstał by pomóc osobom, które nie mają miejsca lub też pieniędzy na dużą kolekcję.