Green contemporary modern sofaJednym z najważniejszych elementów salonu urządzonego w stylu skandynawskim jest sofa. Odpowiednio dobrana szybko stanie się centralnym punktem mieszkania, miejscem codziennych spotkań domowników i wygodną alternatywą dla relaksu czy odpoczynku.

Sofa w stylu skandynawskim powinna być elegancka, prosta ale i bardzo funkcjonalna, do tego wykonana z najlepszej jakości materiałów. Zanim jednak podejmiemy decyzję, warto zastanowić się czego tak naprawdę potrzebujemy. Wybór odpowiedniej sofy zależy przede wszystkim od miejsca, w którym będzie się ona znajdować.

Kawalerka

Ze względu na niewielką powierzchnię kawalerki warto zastanowić się nas wyborem sofy dwuosobowej lub fotela dwuosobowego, które dzięki swoim niewielkim rozmiarom idealnie wpasują się w takie wnętrze, zajmując mało przestrzeni. Idealnym rozwiązaniem dla takiego skandynawskiego wnętrza będzie np. fotel dwuosobowy Ginster, który łączy w sobie dwie funkcje – fotela i sofy. Dzięki tak wyjątkowemu połączeniu fotel jest idealnym miejscem do wypoczynku dla jednej, ale także i dla dwóch osób. Ginster jest nie tylko bardzo uniwersalny, ale również bardzo elegancki – jego oparcia, wykonane z najwyższej jakości włoskich tkanin, są wykończone eleganckimi guzikami, dodającymi mu klasy i szyku, dzięki czemu prezentuje się doskonale, zachwycając nowoczesnym designem, tradycyjnymi rozwiązaniami, uniwersalnością i ponadczasowością, będąc jednocześnie bardzo komfortowym i wygodnym.

Mały salon

Idealnym rozwiązaniem dla małego salonu skandynawskiego będzie sofa dwuosobowa lub bardzo elegancka niewielka skandynawska ławeczka. Osobą ceniącym sobie klasyczne piękno, prostotę oraz wygodę proponujemy sofę z kolekcji Klematisar. Tę sofę w stylu skandynawskim charakteryzuje nie tylko wyjątkowa uroda, która z pewnością zachwyci każdego, ale także wysoka jakość wykonania mebla oraz materiałów użytych do jego produkcji – najwyższej klasy solidnego drewna bukowego, dzięki któremu sofa będzie Państwu służyć wiele lat oraz wysokogatunkowym, bardzo delikatnym i miłym w dotyku włoskim tkaninom odpornym na słońce i ścieranie, dzięki czemu obicie jest nie tylko bardzo komfortowe, ale również bardzo łatwe do wyczyszczenia.

Duży salon

Idealnym rozwiązaniem dla dużego skandynawskiego salonu będzie sofa trzyosobowa, która dzięki swoim dużym gabarytom, pozwoli całej rodzinie na wspólny odpoczynek i cieszenie się swoim towarzystwem. Myśląc nad wyborem sofy trzyosobowej, nie da się pominąć sofy z kolekcji Irisar, która zachwyca swoją klasyczną prostotą i subtelnymi kształtami, a także trwałością i komfortem użytkowania. Szyku sofie dodają dwa podłokietniki – bardzo komfortowe poduszki z pięknym pikowaniem oraz wyprofilowane oparcie, które z pewnością sprawi, że stanie się ona ulubionym miejscem relaksu całej rodziny, pozwalając domownikom zapomnieć o zmęczeniu i stresie.

Źródło: Meble skandynawskie – Scandicsofa.pl