Chcesz kupić nowy telewizor, ale twój budżet jest ograniczony i nie możesz przeznaczyć na niego zbyt dużej sumy? Sprawdź razem z nami, jak znaleźć dobry i tani model na swoją kieszeń!

W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych modeli telewizorów. Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w tej właśnie dziedzinie, możemy napotkać na wiele pytań związanych z tym, jak dobrać ten odpowiedni model.

 1. Przekątna ekranu

Gdy nie chcemy przeznaczać na zakup sporej sumy, w niskiej cenie nie znajdziemy zbyt dużego modelu. Warto skupić się przede wszystkim na modelach do 40 cali, które możemy znaleźć w cenie poniżej 1000 złotych.

 2. Rozdzielczość

Najlepiej postawić na rozdzielczość Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. To obecnie najbardziej popularna rozdzielczość pozwalająca na komfortowe oglądanie filmów i programów w bardzo dobrej jakości. Gdy jednak szukamy nowocześniejszego modelu, warto sprawdzić modele w 4K. Możemy zakupić je w cenie już około 2000 złotych.

 3. Rodzaj ekranu

Aktualnie najlepszy wybór to telewizor LED – teraz technologia LED spotykana jest nawet w tych tańszych modelach. W porównaniu ze starszymi telewizorami LCD, modele LED mają lepszą jasność oraz kontrast.

 4. Złącza

Zwróćmy również uwagę, jakie złącza posiada telewizor. Powinien mieć przynajmniej dwa złącza HDMI, a także złącze USB, które pozwolą nam na podłączenie do niego różnych zewnętrznych urządzeń.

 

Jeśli chodzi o samą jakość obrazu, trudno jest ją sprawdzić tylko na podstawie parametrów technicznych – najlepiej po prostu zobaczyć, jak telewizor sprawuje się w rzeczywistości. Gdy chcemy zakupić urządzenie on-line i nie mamy w pobliżu sklepu, w którym możemy zobaczyć je bliżej, warto sprawdzić opinie użytkowników, które znajdziemy w sieci.

Czego nie znajdziemy w tanim telewizorze?

Jeśli chcemy kupić tani i dobry telewizor, powinniśmy jednak pamiętać o tym, że w niskiej cenie nie otrzymamy wszystkiego, czym mogą pochwalić się droższe modele.

Przede wszystkim wadą może być brak funkcji Smart TV pozwalającej na dostęp do internetu i korzystanie z różnego rodzaju serwisów on-line na swoim telewizorze. Rozwiązaniem jest wtedy podłączenie komputera do telewizora przez złącze HDMI, ale nie zastępuje to całkowicie funkcji Smart TV, która jest po prostu wygodniejsza.