Jeśli masz zamiar przebudować swój garaż lub urządzić warsztat samochodowy musisz zastanowić się nad zakupem odpowiednich mebli. Wybór dobrego wyposażenia nie jest wcale łatwym zadaniem. Jak więc znaleźć, trwałe i praktyczne meble warsztatowe, które spełnią twoje oczekiwania?

Dobry plan to podstawa

Przede wszystkim należy pamiętać, że nie każdy garaż czy warsztat są takie same, jeśli jakieś rozwiązanie sprawdziło się u sąsiada nie znaczy to, że i u nas to zadziała. Dlatego w pierwszej kolejności należy przygotować plan. Dzięki niemu unikniesz przykrych niespodzianek.

Regały i półki

Regały metalowe i półki wiszące stanowią podstawowe wyposażenie każdego garażu i warsztatu. Są to idealne meble do składowania najróżniejszych rzeczy takich jak pudełka, książki i narzędzia. Przy wyborze regałów należy zwrócić uwagę na ich maksymalne obciążenie. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy zamiar na nich składować ciężkie przedmioty na przykład części zamienne. Dużą zaletą nowoczesnych regałów jest to, że można je szybko zdemontować lub przenieść w inne miejsce.

Półki wiszące są dobrą alternatywą dla regałów, gdy brakuje miejsca przy ścianach. Półki można zamontować nawet w bardzo małym garażu. Najbardziej popularne są te wykonane z drewna, jeśli jednak mamy zamiar składować na nich farby lub rozpuszczalniki warto wybrać wykonane z metalu.

Szafa do warsztatu

W każdym warsztacie i większym garażu powinno znaleźć się też miejsce dla szafy na narzędzia. Jest to idealny mebel do przechowywania przedmiotów, które są cenne i powinny być dobrze chronione. Wybierając szafę na narzędzia nie warto oszczędzać. Lepiej wydać trochę więcej i mieć pewność, że będzie dobrze spełniała swoje zadanie.

Wózek warsztatowy

Wózek na kółkach jest typowym meblem warsztatowym. W sklepach specjalistycznych dostępnych jest wiele odmian tego praktycznego urządzenia. Najtańsze modele są wyposażone jedynie w metalowy blat roboczy i parę półek. Natomiast droższe wózki posiadają specjalne szuflady do przechowywania narzędzi i innych przedmiotów. Główną zaletą wózka warsztatowego jest to, że jest mobilny. Dzięki temu można go szybko przemieścić do miejsca gdzie akurat jest potrzebny.

Sprawdź zanim kupisz

Przed dokonaniem zakupu zawsze należy dokładnie sprawdzić, czy przedmiot, który planujemy kupić spełnia nasze oczekiwania. Szczególnie należy uważać na meble wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Meble warsztatowe musza być solidne w przeciwnym wypadku szybko ulegną zniszczeniu podczas intensywnego użytkowania,m.in. dużych obciążeń.