Firmy konwertingowe zajmują się wytwarzaniem detali, które później wykorzytywane są w różnorodnych branżach i gałęziach przemysłu. Produkty najczęściej służą do zabezpieczenia transportu i urządzeń, ale również wchodzą w skłąd tychże urządzeń – często bez nich nie mogłyby one poprawnie działać.

 

Każda dobra firma zajmująca się konwertingiem produkuje elementy zgodne z indywidualnymi potrzebami zamawiającego. Wszystko po to, aby każdy produkt był idealnie dopasowany. Jednym z najważniejszych produktów konwertingu są taśmy techniczne: taśmy dwustronne lub jednostronne. Taśmy dwustronne, ale też taśmy piankowe, czy materiałowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Dodatkowo, wiele firm oferuje również specjalistyczne taśmy aluminiowe, czy taśmy akrylowe typu VHB.

Taśmy dwustronne, ale też jednostronne zapewniają bardzo dobrą przyczepność zarówno do papieru, jak i szeregu innych materiałów: akrylu, metalu, aluminium, szkła, ceramiki, ABS, PCV, poliwęglanu, gumy czy tkanin. Występują w postaci rolek, ale tez zalaminowanych elementów wykrawanych typu kiss-cut oraz die-cut.

 

Konwerting a branże

 

Taśmy dwustronne, uszczelki gumowe i inne czy podkładki filcowe wykorzystywane są w wielu branżach. Najczęściej jest to branża samochodowa, ale także branża meblarska i AGD. Produkty chętnie i często wykorzystywane są w produkcji opakowań, w branży szklarskiej, przemysłowej oraz reklamowej. Jak widać produkty takie jak taśmy dwustronne, produkty wykrawane czy przekładki są bardzo potrzebne w różnych dziedzinach przemysłu!