Mieszkanie to nie tylko pomieszczenie w którym spędzamy czas. Tam dzieje się nasze życie, a sam budynek po podpisaniu umowy staje się naszą inwestycją. Własne cztery kąty są obiektem pragnień wielu osób. Już na pierwszy etapie, przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonego lokum, pojawia się konieczność wyboru – pomiędzy rynkiem wtórnym i pierwotnym. Nowe mieszkania deweloperskie w Gliwicach stają się popularną możliwością, która odciąga ludzi od mieszkań w kamienicy. W tym artykule porównamy plusy i minusy obu opcji. Zapraszamy!

Kamienica opleciona historią

Gliwice znane są z dużej ilości piękno zdobionych kamienic. Ich historia liczy dziesiątki lat, a ich duch przeszłości nadaje im niepowtarzalny charakter. Jednym z istotnych plusów jest ich lokalizacja, gdyż znajdują one się w sercu miasta. Dogodna lokalizacja ułatwia dostęp do wielu usług. Ma to również swój minus – hałas. Okna wystają na ruchliwą ulicę czy żyjący nocnym życiem rynek. Miejsce parkingowe, a raczej jego brak również może okazać się problemem. Jeśli chodzi o ich wnętrze to i tu można zaznać słodko-gorzkiego odczucia. Stare kamienice mają zazwyczaj wysokie sufity czy ciekawy rozkład pomieszczeń. Te czynniki wpływają na duże spektrum możliwości aranżacji takich wnętrz. Jednakże pomieszczenia te, ze względu na stan budynku, wymagają remontu i renowacji zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wady takich budynków mogą być przy kupnie ukryte, a jako iż właścicielem zabytkowych kamienic jest miasto, remont wymaga czasochłonnego postępowania zgodnie z procedurami.

Nowe mieszkania na sprzedaż, warto?

Kupno nowych mieszkań w Gliwicach również liczy się z pewnymi problemami. Dwa najbardziej powszechne to:

  • dłuższy czas oczekiwania na mieszkanie;
  • dodatkowe koszty i spowodowane koniecznością wyposażenia i wykończenia mieszkania.

Nie jest to zatem opcja dla osób niecierpliwych. Jednakże, czy w momencie przeprowadzki do świeżego, gotowego mieszkania, problemy te się nie zniwelują? Nowe mieszkania deweloperskie w Gliwicach mają to do siebie, że powstają blisko centrum miasta, w atrakcyjnej lokalizacji, jednakże problem hałasu jest zniwelowany. Mieszkańcy mają łatwy dostęp do bogatej oferty usług, nie tracąc na ciszy i spokoju. Osiedla bowiem są ogrodzone oraz monitorowane. I choć nowe mieszkania na sprzedaż w Gliwicach są zamkniętym osiedlem to nie stają się jak „budowlane więzienie”, gdyż dostępny jest zielony dziedziniec dla mieszkańców oraz prywatny plac zabaw. Nowoczesny wygląd i infrastruktura to duże ułatwienie.  Wysoki standard wykonania, bezpieczeństwo i komfort to gwarancja jaką mają mieszkańcy nowych mieszkań do kupna w Gliwicach.

Przy nowych inwestycjach mieszkaniowych w Gliwicach mamy pewność, że kupując mieszkanie od dewelopera, będziemy jego pierwszymi mieszkańcami. Nie musimy więc obawiać się ukrytych wad. Przy mieszkaniach w kamienicy mamy zapewniony wyjątkowy wygląd. Wybór zatem należy do Ciebie.