Do niedawna w naszym domu królowały firany, obowiązkowo białe oraz masywne zasłony. Obecnie tendencja ta zmienia się w kierunku ozdabiania okien przy wykorzystaniu takich artykułów, które są nie tylko idealnie dopasowane do każdej szyby, ale również odgrywają ważną funkcję praktyczną.

Co zamiast rolet?

Wiele osób zamieniło firanki na rolety, które z kolei powoli zaczyna wypierać plisa okienna. Produkt ten jest bardzo funkcjonalny, ponieważ poza pełnieniem roli typowej ozdoby okiennej, pozwala na regulowanie ilości dopływającego do mieszkania światła słonecznego. Kiedy nasłonecznienie jest bardzo duże, można ją opuścić do połowy wysokości okna, lub rozwinąć całkowicie, dzięki czemu w mieszkaniu będzie nieco ciemniej, a tym samym temperatura odpowiednio się obniży. Ponadto mamy tutaj d wyboru bardzo wiele modeli tego artykułu, przez co każde pomieszczenie zyska niepowtarzalny charakter.

Szybki montaż

W odróżnieniu od firan, przy montaży plis nie potrzebujemy wielu dodatkowych akcesoriów. Posługując się jedynie wiertarką, a następnie wkrętakiem zamocujemy ją dosłownie w kilkanaście minut. Warto wspomnieć także o tym, że decydując się na zakup tego typu produktu, możemy zamówić taki rozmiar, który będzie idealnie pasował do każdego okna. Dotyczy to zarówno okien typowych, jak i dachowych. W żadnych z tych przypadków sami nie będziemy musieli docinać materiału, ponieważ zostanie to wykonane w sklepie.

Gdzie kupić plisy?

Obecnie tego typu artykuły są dostępne w sklepach internetowych i zakupienie ich nie zajmie nam zbyt dużo czasu. Zrobienie zakupów ułatwiają różne modele płatności, a szybki czas realizacji naszego zamówienia, pozwoli nam cieszyć się nowymi „ozdobami do naszych okien bardzo szybko.

Czasem pozornie nieistotny element wyposażenia może zupełnie zmienić charakter naszego mieszkania. Warto więc przejrzeć ofertę i zdecydować się na plisy do okien już dziś. Dzięki nie tylko będziemy mogli odpowiednio dbać o naszą intymność, ale również stworzymy sobie idealne warunki wewnątrz budynku nawet w najcieplejszy dzień.