Już wczesną wiosną zaczynamy pierwsze prace w ogrodzie, by przygotować go na sezon grillowy. W tym okresie wybieramy również meble do ogrodu, ewentualnie sprawdzamy w jakim stanie są nasze meble z poprzedniego sezonu. Co dla nas jest najważniejsze? Przede wszystkim to, czy dane meble są jeszcze modne.

Moda na ogrodowe meble nie zmienia się jakoś bardzo dynamicznie, ale zmienia się. Raz są modne meble z drewna, innym razem z kamienia, a teraz co jest modne w ogrodzie? Meble ogrodowe metalowe. To jest aktualnie absolutny hit sezonu i takich mebli należy szukać. Metalowe meble ogrodowe powinny wyglądać na stare. Najlepiej, gdy wykonane są z kutego metalu, lub przynajmniej taki imitują. Oczywiście jeśli nie lubisz mebli czarnych, możesz kupić meble z metalu malowane, lub samodzielnie pomalować te, które już masz. Najlepiej farbą do metalu, chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi.

By ogród był super modny, do metalowych mebli potrzebne są odpowiednie poduszki. Obecnie warto wybierać takie z motywami kwiatów. One najlepiej harmonizują ze stylistyką kutego metalu. Jeżeli cenisz jednak bardziej nowoczesny styl, możesz wybierać takie, które będą w figury geometryczne.

Najważniejszy jest jednak odpowiedni stolik. Krzesła, fotele odpowiednio ozdobią wspominane poduszki. Co jednak powinno zdobić stolik? Tu są dwa główne nurty. Albo do metalowego statywu dodajemy szklany blat, albo decydujemy się na blat układany z mozaiki. To ostatnie rozwiązanie jest super modne. Mozaikę możemy dobierać w dowolnym kolorze, chociaż najbardziej popularne są różne odcienie turkusu łączone z bielą, złotym, różem itp.

Jak widać, moda na meble ogrodowe w tym roku stawia na to, co już było. Jest tym samym, jak powrót do korzeni. Wiele elementów możesz znaleźć w piwnic, na strychu, szczególnie w domu dziadków. To czego Ci brakuje, możesz bez problemu dokupić. Już dziś zacznij planować wystrój ogrodu.