Naklejki to jeden z najprostszych i najtańszych ozdób, które możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, a także na przedmiotach codziennego użytku, w tym na samochodach, szybach czy na meblach. Podstawowym atutem naklejek jest to, że ich wybór jest przeogromny – nabyć można naklejki z motywami od postaci z bajek, filmów, książek, po kwiaty, zwierzęta, architekturę, abstrakcyjne wzory i wiele, wiele innych. To samo dotyczy kolorystyki, kształtów i faktury. Mogą stanowić prosty sposób na reklamę produktów czy usług, a także uatrakcyjnić stare naczynia czy meble. Obecnie w prosty sposób można zaprojektować własny wzór naklejek lub użyć do tego swojego zdjęcia.

Naklejki na drzwi

To jeden z rodzajów naklejek, które można przykleić na drzwi lub drzwiczki szafki czy dużej szafy. Ich wysokość sięga nawet do 2 metrów, na zamówienie można uzyskać dłuższe naklejki. Wykonywane są one z folii samoprzylepnej, dodatkowo są zabezpieczane laminatem w połysku, ale mogą one być także matowe. Materiał ten jest odporny na zabrudzenia i warunki atmosferyczne, dzięki temu tego typu naklejki są bardzo wytrzymałe. Te naklejki są niedrogim sposobem na odświeżenie pokoju lub biura. Naklejki na drzwi można umieścić na każdej powierzchni płaskiej. Szczególnie modne i ponadczasowe są motywy kwiatowe, z pejzażami czy z panoramą miasta. Tego typu naklejki mogą pełnić funkcję fototapety.

Naklejki na szyby

Ten rodzaj naklejek doskonale sprawdzi się w kuchni czy w łazience jako element dekoracyjny. Uatrakcyjni niejedno okno, kabinę prysznicową czy szklane drzwiczki w szafkach. Zaletą naklejek na szyby jest to, że są wielokrotnego użytku, można je odklejać i przyklejać wielokrotnie, o ile nie dopuścimy do zabrudzenia warstwy kleju. Ta właściwość przydaje się podczas okresu świąt Bożonarodzeniowych, gdyż w łatwy sposób można udekorować szyby okien śnieżynkami, choinkami czy mikołajem, po świętach naklejki można schować na kolejne lata. Naklejki na szyby są wykonane przeważnie z folii samoprzylepnej bez tła. Odporne są na promienie UV, wodę i mróz. Wybór wzorów naklejek jest ogromny, każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Naklejki na samochód

To jeden z nielicznych gadżetów motoryzacyjnych, który ma głównie funkcję estetyczną, ale niekiedy także marketingową. Można za ich pomocą zareklamować nasze usługi, którymi się zajmujemy lub polecić firmę znajomego, a także reklamując jakieś produkty – zarabiać na tym. Naklejki na samochód mają takie same właściwości jak naklejki na szyby – nadają się na szyby samochodu lub na karoserie – nie niszcząc jej. Wśród popularnych motywów są naklejki identyfikujące nas z jakąś aktywnością sportową, z naszym pupilem czy z zabawnymi motywami oraz nazwami marek i modeli samochodów.

Naklejki na meble dla dzieci

Z pewnością nadadzą uroku i uatrakcyjnią pokój naszej pociechy. Meble, które przeważnie są w jednolitym kolorze drewna mogą nie być interesujące dla najmłodszych. Prostym sposobem jest użycie naklejek z motywami bajkowymi, serduszkami, kredkami czy z dinozaurami, na pewno ucieszą każde dziecko. Ponadto, gdy dziecko dorośnie – naklejki można zdjąć, a gdy dziecku znudzi się dany motyw naklejek, można zamienić jedne naklejki na inne. Okleiny w formie naklejek na meble pozwalają chronić je przed zarysowaniami i można na nie stosować silne środki czyszczące.

Źródło: http://artiglo.pl/