qddadadProducenci oferują klientom szeroką gamę okien. Wśród nich największą popularnością cieszą się okna plastikowe, czyli PCV. Wyróżniają się niskimi cenami, trwałością, nie wymagają konserwacji i są odporne na czynniki atmosferyczne. Możemy zakupić je też w wielu parametrach. Do wyboru mamy między innymi okna 2-szybowe oraz 3-szybowe. Które będą lepsze?

We współczesnych oknach stosuje się pakiety szybowe składające się z 2 lub z 3 tafli szkła. Pomiędzy taflami tworzy się wtedy jedna lub dwie osobne przestrzenie, w których zbiera się powietrze lub też mogą być one wypełnione gazami szlachetnymi, na przykład argonem. Te komory tworzone przez pakiety szybowe sprzyjają lepszym parametrom termoizolacyjnym.

Kiedy warto wybrać okna 2-szybowe?

Tego rodzaju okna znajdziemy obecnie w ofercie każdego producenta. Gdy chcemy kupić tanie okna PCV, to najlepszy wybór. Musimy pamiętać jednak o tym, że okna 2-szybowe nie są tak ciepłe jak 3-szybowe. W związku z tym są one rekomendowane dla osób wybierających budownictwo tradycyjne, gdzie uzyskanie jak najniższego współczynnika przenikania ciepła nie jest tak ważne.

Kiedy sprawdzą się okna 3-szybowe?

Gdy zależy nam na tym, aby zakupić okna cieplejsze, warto pomyśleć o tych 3-szybowych. Oczywiście, zapłacimy za nie także więcej niż za te z 2 szybami. Okna te rekomendowane są wtedy, gdy inwestorowi zależy na znacznie lepszych parametrach termoizolacyjnych, na przykład w budownictwie niskoenergetycznym.

Nie patrz tylko na liczbę szyb w oknie PCV

Musimy jednak pamiętać o tym, że sama liczba szyb nie powinna być podstawą do podjęcia decyzji o zakupie konkretnego okna. Gdy zależy nam na tym, aby stolarka była ciepła, powinniśmy zwrócić uwagę na parametr Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła dla okna. Im jest on niższy, tym przez okno przenika mniej ciepła, a tym samym jest ono cieplejsze. Warto wiec spojrzeć na parametry, aby znaleźć takie okna, które będą wyróżniały się najlepszą jakością i będą mogły posłużyć nam przez lata.