Projekt domu April G1 energo WRC2674

Projekt domu April G1 energo WRC2674

Wykusz zaliczany jest do najbardziej gustownych elementów bryły domu. Kiedyś dostępny był tylko dla zamożnych, jednak w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na ten element. Może mieć go każdy, ponadto nie tylko upiększa dom, ale również zaskakuje swoją funkcjonalnością. Poznaj sposoby na wykorzystanie jego potencjału!

Aspekty wizualne

Doskonałym wyborem może okazać się wykusz, który posiada jak największe przeszklenia, przypominające okna tarasowe. Dzięki nim do domu wpada dużo naturalnego światła. Wpływa to znacznie na komfort przebywania w mieszkaniu oraz podnosi estetykę, nadając pomieszczeniu wrażenia przestronności. Oszklony wykusz można też pięknie zaaranżować. Warto wiedzieć, że daje on sporo możliwości projektowych, ponieważ wybór jego kształtu można dopasować do swoich preferencji: począwszy od kwadratowego, poprzez okrągły, a nawet trójścienny.

Jak zaaranżować wykusz?

Aranżacja wykuszu to dla wielu przyszłych właścicieli domów jedno z najprzyjemniejszych zadań. Jego przeznaczenie zależy od naszych osobistych potrzeb i fantazji. Może on pełnić funkcję strefy dla relaksu, przestrzeni do zabaw dla dzieci czy nawet gabinetu. Wiele osób aranżuje go także na jadalnię, niektórzy natomiast decydują się zagospodarować całą jego przestrzeń na domową czytelnię. Ustawiają sofę, która mieści się od ściany do ściany, wykorzystują szeroki parapet udekorowany poduszkami lub wolnostojące fotele i niewielki stolik kawowy. Możliwości jest wiele. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o to, by wokół znalazły się żywe rośliny, które na pewno dodadzą wnętrzu uroku.

Wykusz jako biuro

Projekt domu Praktyczny 4A WAW1001

Projekt domu Praktyczny 4A WAW1001

Główną zaletą projektów domów z wykuszem jest to, że dostarcza on bardzo dużą ilość światła, co dobrze jest wykorzystać do swojej pracy. W związku z tym bardzo popularne jest ustawiane biurka właśnie w tym miejscu. Niezwykle nowoczesnym, wpisującym się w obecnie panujące trendy rozwiązaniem jest włożenie jego blatu między ściany, tak, aby spomiędzy nich wychodził. Otrzymujemy dzięki temu bardzo dużą przestrzeń do pracy i nauki.

Można przypuszczać, że w ciągu najbliższych kilku lat wzrośnie liczba osób, które zdecydują się na ten element we własnym domu. Trudno się temu dziwić, szczególnie obserwując rozmaite, nowe pomysły na aranżację tej przestrzeni. Wykusz ma niezwykły potencjał, który warto wykorzystać – zwłaszcza, że gdy przeznaczenie, które mu przypisaliśmy już nie będzie nam potrzebne lub się nam znudzi, w każdej chwili możemy je zmienić.