Jesień i zima, a także pozostałe pory roku to idealna pora do szukania ciekawych aktywności dla Twojego dziecka. Nie od dzisiaj wiadomo, że nawet przez zabawę można przemycić naukę i wyjaśnić jak działa natura czy nawet fizyka. Ponadto spędzanie wolnego czasu z dzieckiem to również budowanie więzi i pogłębianie relacji ze swoją pociechą. Jak zatem kreować nowe zabawy dla swojego dziecka by były one zarówno edukujące, jak i wartościowe?

Natura i zabawa – jak to wykorzystać?

Jesienne spacery to świetna okazja na zdobycie darów natury, które można potem wykorzystać w zabawie. W parku czy też na łące można znaleźć ciekawe liście. Możesz zaproponować dziecku zabawę w matematykę i kolory. Zbieranie liści to dla dzieci świetna zabawa bo nie dość, że uczy się kolorystyki, to jeszcze można podciągnąć zdolności matematyczne Twojego przedszkolaka czy ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. Dodatkowo warto rozejrzeć się w okolicy za kasztanami czy nawet żołędziami, które potem można wykorzystać przy budowaniu różnych konstrukcji czy ludzików.

Po spacerze i rozgrzaniu się, Twoja pociecha zapewne jest źródłem nieskończonej energii, więc będzie chciała zapewne wykorzystać to co zostało znalezione w lesie lub na łące. Wystarczą tutaj kredki (np. Odbijanie struktury liścia pod kartką papieru) lub zestaw, w którym znajdziesz foremki, piasek kinetyczny czy nawet tzw. slime, które można wykorzystać przy tworzeniu nowych struktur, które ukoją sensoryczne potrzeby Twojego dziecka.

Jakie top produkty w codziennej zabawie i nauce?

TOP 5

Dobrej jakości kredki i papier

Wbrew pozorom jakość papieru jest bardzo ważna. Najtańsze kredki nijak mają się do tych z średniej lub wysokiej półki jakościowej. Zadbaj o komfort dziecka już od pierwszych rysunków i postaw na komfort przy postawaniu dzieł! 

TOP 4

Drewniane zabawki

W zależności od tego, w jakim wieku jest Twoje dziecko możesz dobrać odpowiednią propozycję dla swojej pociechy. Zabawki z drewna, nie dość, że są ekologiczne, to jeszcze wyjątkowo trwałe i bezpieczne!

TOP 3

Gry planszowe

Niezależnie od wieku czy zainteresowań Twojego dziecka, gra planszowa (oczywiście odpowiednio dobrana do kategorii wiekowej) powinna wywołać aplauz i akceptację. Świetnie rozwija myślenie logiczne oraz kreatywność!

TOP 2

Klocki

To świetna sprawa zarówno dla małych dzieci, jak i starszaków! Niezależnie od wieku w jakim jest Twoja pociecha, klocki powinny znaleźć uznanie u młodego konstruktora. Dzieci przy takiej zabawie nie dość, że rozwijają kreatywność, to jeszcze pomagają swojej wyobraźni przestrzennej. Ponadto, jest to świetna onwestycja, która przy klockowej fascynacji może być zainteresowaniem na resztę życia! 

TOP 1

Zestaw slime z akcesoriami

Ten rozbudowany zestaw slime to świetna propozycja dla starszaków i mniejszych dzieci, które uwielbiają nowe wrażenia sensoryczne. Świetnie rozwija motorykę oraz wpływa na wyobraźnię przestrzenną i wspiera koordynację ruchową. Jest to idealny pomysł zarówno na prezent, jak i zestaw do codziennego użytkowania.