Czym są szneki?
Wielu z nas szneki mogą kojarzyć się ze słodkimi wypiekami, jednak dziś kilka słów o nich w kontekście wykonywania prac odwiertowych. Szneki to świdry ślimakowe wiertnicze. Stanowią podstawowy osprzęt do wiertnic i przeznaczone są do wybierania gruntu z otworu przewiertowego.
Kilka słów o sznekach
Szneki dostępne są w kilku długościach – najczęściej 1m, 1,5m, 2m, a także 3 m. Oczywiście, jeśli zaistnieje taka sytuacja, istnieje możliwość zamówienia sznek o potrzebnej długości. Szneki posiadają najczęściej zamontowane napędy sześciokątne, kwadratowe bądź okrągłe. Najważniejsze, by do produkcji szneków używać wysokiej jakości materiałów, która gwarantuje ich wysoką jakość, a co za tym idzie, bezproblemowe, długoletnie użytkowanie. Decydując się na złożenie indywidualnego zamówienia, mają Państwo możliwość ustalenia wszystkich szczegółów i konfiguracji zamówienia. Mogą Państwo skonfigurować zamówienie pod względem ilości, długości i średnicy, ale też w zakresie materiału, który zostanie użyty do produkcji szneków. Bardzo ważny jest również fakt, że istnieje możliwość ustalenia zagęszczenia świdra, mocowania czy wykonanego zabezpieczenia antykorozyjnego. Tak nabyte szneki, z całą pewnością będą niezwykle trwałe.
Wykorzystanie szneków
Sama wiedza o procesie produkcji szneków nie jest wystarczająca by poznać je całkowicie. Szneki dość często wykorzystywane są jako idealny sprzęt budowlany podczas budowy studni, stawiania fundamentów, wykonywania odwiertów, palowania i pręgowania. Precyzyjnie wykonane i wykończone odwierty są podstawą do stworzenia solidnych fundamentów budynku. Wielu twierdzi, że szneki są niezastąpione podczas budowy domu. Szneki pozwalają również na wykonanie odwiertów odkrywkowych przy użyciu wiertnicy geotechnicznej. Wybranie odpowiedniej średnicy i długości szneków pozwala na wykonanie odwiertu o planowanej wielkości i głębokości.
Warto więc, przed zakupem takiego sprzętu skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie wie jak powinny wyglądać szneki, by pomogły z uzyskaniu planowanego efektu.
Dodaj komentarz