schneider-dom-nowoczesnyZapewne niejednokrotnie słyszałeś o inteligentnym domu. O ile jeszcze kilka lat temu był to luksus wyłącznie dla najbogatszych, dziś już niemal każdy właściciel nieruchomości może pozwolić sobie na tego typu rozwiązania. Jednym z systemów, który zapewnia nam  stworzenie inteligentnego budynku jest KNX.

KNX – nowoczesny system sterowania i nadzoru

KNX jest nowoczesnym system, dzięki któremu możliwy jest nadzór nad wszelkimi odbiornikami energii elektrycznej w naszej nieruchomości. System ten zapewnia także możliwość sterowania nimi. To właśnie w dużej mierze dzięki niemu powstają budynki, które określane są mianem innowacyjnych oraz energooszczędnych. Oczywiście systemy takie zbudowane są z wielu części. Jedną z nich jest wyłącznik mocy. Wszystkie elementy tego systemu są doskonale przygotowane i spełniają najwyższe wymogi oraz standardy. Każdy wyłącznik mocy, ale też inne elementy, zapewniają wygodę oraz bezpieczeństwo.

KNX – zastosowanie

KNX to system bardzo zaawansowany, którego celem jest integracja wielu urządzeń w naszych domach oraz mieszkaniach. System ten można stosować zarówno w domach prywatnych, jak i instytucjach bądź firmach. W jakich obszarach ma on największe zastosowanie? Jego zadanie to przede wszystkim inteligentne zarządzanie energią. A zatem, może być on wykorzystany do sterowania i do nadzoru nad klimatyzacją; ogrzewaniem oraz wentylacją. Niezwykle często wykorzystuje się go również do zarządzania oświetleniem w nieruchomości oraz systemami bezpieczeństwa.  Dzięki niemu możliwy jest nadzór i kontrola dostępu na odległość, pozwala na sterowanie telewizją przemysłową.

Innowacyjne podejście do rozwiązań stosowanych w naszych domach i firmach jest dziś niezwykle popularne. Wiele osób kładzie na to ogromny nacisk, zdając sobie przy tym sprawę, jak wielkie oszczędności gwarantują tego typu rozwiązania. Jeżeli jesteś dziś na etapie budowy własnego domu lub zakupu nieruchomości, koniecznie przemyśl tę kwestię. Być może wdrożenie inteligentnych systemów będzie dla Ciebie korzystne?