naroznikPokój dzienny to jedno z najważniejszych miejsc w całym domu. To tutaj rodzina może wspólnie usiąść i porozmawiać o wydarzeniach minionego dnia. Salon powinien, więc być komfortowy, zapewniać poczucie relaksu i odprężenia. W dużej mierze wpływa na to wybór odpowiednich mebli wypoczynkowych. Doskonałym wyborem okazują się być narożniki, które są nie tylko wygodne, ale również bardzo funkcjonalne. Co warto wiedzieć podczas kupna wymarzonego narożnika do salonu?

Wielkość pokoju

Chcąc wybrać idealny narożnik, należy zwrócić uwagę na wielkość pokoju. W dużych salonach lepiej sprawdzą się większe narożniki wypoczynkowe, które wypełnią przestrzeń i nadadzą wnętrzu odpowiedniego charakteru. Duże pomieszczenia są bardziej wymagające, ponieważ wybór nieodpowiednich mebli sprawi, że „zginą” we wnętrzu. Jeśli pokój dzienny jest niewielki, warto zdecydować się na mniejszy narożnik, który nie przytłoczy pomieszczenia. Niektóre narożniki do salonu posiadają dodatkowe funkcje, które rekompensują ich mniejszy rozmiar, np. pufa schowana w skrzyni, podłokietnik z funkcją stolika itp.

Dodatkowe funkcje

Przed zakupem narożnika warto zastanowić się czy będzie on służył jedynie, jako mebel wypoczynkowy, czy nocą będzie zamieniał się w miejsce do spania. Obecnie wiele narożników posiada funkcję spania z dodatkowym pojemnikiem na pościel. Modele te są nieco droższe, niż standardowe sofy narożne, jednak komfort spania często nie odbiega od wygody spania na łóżku. Jeśli zamierzamy wykorzystywać kanapę do spania, warto wybrać model, który nie będzie miał na siedzeniu niepotrzebnych guzików, które w nocy będą uwierać.

Materiał i kolor sofy

Podczas kupna narożnika należy dokładnie przemyśleć, jaki materiał oraz jaki kolor sprawdzi się najlepiej w naszym domu. Jeśli mamy małe dzieci, należy zrezygnować z jasnych kolorów, ponieważ te brudzą się najszybciej. Dobrym wyborem będzie narożnik w kolorach szarości, wykonany z przyjemnego, miękkiego materiału, który doskonale odnajdzie się w salonie w stylu skandynawskim. Z kolei w klasycznych wnętrzach świetnie sprawdzą się sofy wykonane ze skóry. Obecnie na rynku znajdziemy niezliczoną ilość narożników wykonanych z przeróżnych materiałów, w szerokiej gamie kolorystycznej.