lampa-wiszaca-hair-azzardoDzisiejsze oświetlenie pozostawia duże pole do popisu osobom, które biorą się za aranżację wnętrz. Z mody nie wyszły żyrandole, ponieważ można liczyć na coraz bardziej współczesne wykonania. Konstrukcje, które zwisając z sufitu olśniewają i wprawiają w zachwyt. A dla tradycjonalistów z powodzeniem znajdą się takie, które wprowadzą do wnętrza iście barokowy klimat.

To jednak nie wszystko. Nowoczesne oświetlenie szturmem podbija nasze gusta, bowiem jest już nie tylko funkcjonalne, estetyczne i wnoszące nutkę luksusu do wybranego pomieszczenia. Przede wszystkim oferuje połączenie oszczędności przestrzeni z wykonaniami, które dekorują wnętrze i czynią je bardzo atrakcyjnym.

Plafon na prowadzeniu

Współczesne plafony oferują szeroką gamę kształtów, linii, kolorów i wzorów. Z powodzeniem mogą stanowić główne oświetlenie pomieszczenia, ponieważ zostały do nich wniesione walory, które niegdyś spotykano tylko w żyrandolach. Mamy zatem gustowny design, niekiedy wręcz wyrafinowany. Kryształowe zdobienia, estetykę niczym z pałacowych salonów. Można zatem pokusić się o plafon na suficie, który zapewni doskonałe oświetlenie całej przestrzeni, a przy tym sprawie, że pomieszczenie zyska na blasku i charakterze.

Plafony, czyli nowoczesne lampy AZzardo.com.pl sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Pod uwagę, poza funkcjami dekoracyjnymi, bierzemy zatem wielkość wnętrza oraz rodzaj oprawy, która to zadecyduje o rozchodzeniu się światła.

Plafony zyskują na uznaniu, przed żyrandolami, z jeszcze jednego powodu. Oświetlają powierzchnię od spodu, co sprawia, że na suficie tworzy się jasna poświata, która z kolei dodaje wnętrzu nastrojowości. Zyskujemy na połączeniu funkcji oświetlenia głównego, wraz z przytulną atmosferą wnętrza. Dla urozmaicenia przestrzeni warto rozważyć zakup plafonu z diodami LED, który daje węższą wiązkę światła, ale oferuje kolorowe barwy rozchodzące się w różnych kierunkach.

Plafon jako kinkiet

Odchodzi się również od montowania plafonów jedynie na sufitach. Dzisiaj doskonale spełniają rolę kinkietów. Wciąż tworząc nastrojowe światło i przyjazną atmosferę wnętrza. Wydobywając z aranżacji to co najpiękniejsze i podkreślając elementy, które zasługują na to, by były zauważone.

Ciekawym rozwiązaniem są plafony o kształtach i formach sprawiających, iż zlewają się z tłem. Lampa sama w sobie pozostaje właściwie niezauważona, ale daje pożądane światło.

Praktyczne, designerskie, łatwe w montażu

Zalety stosowania plafonów to możliwość dopełnienia lub zmiany aranżacji wnętrza, zaledwie albo aż, z ich pomocą. Dostępne są modele owalne, prostokątne, wielobarwne, zdobione. Minimalistyczne i ekstrawaganckie. Nadadzą wnętrzu harmonii bądź uczynią je luksusowym, w zależności od upodobań. A ich montaż jest na tyle prosty, iż bez problemu mogą znaleźć swoje miejsce w dowolnym pomieszczeniu. Pod tym względem można z powodzeniem powiedzieć, że są elastyczne i dają duże możliwości aranżacyjne.