Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele pozytywów może przynieść umieszczenie w swoim domu obrazów, które budzą pozytywne skojarzenia. Obrazów, które są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także sprawiają, że lepiej przebywa się nam w danym otoczeniu. Jest wiele filozofii mówiących o tym, jak sprawiać, by nasz dom był bardziej przytulny lub weselszy. My polecamy otaczać się przedmiotami, które pokochacie.

 

Co wybrać – fototapetę czy obraz?

Rożnica pomiędzy fototapetą a obrazem jest znaczna. Fototapeta pokrywa całą, lub prawie całą ścianę, natomiast obraz to z reguł niewielki gabarytowo wizerunek zamknięty w ramach. To, co wybrać uzależnione jest głównie od osobistych preferencji. Nie ma reguły co do tego, gdzie sprawdzą się tapety a gdzie lepiej pomyśleć o obrazach. Wszystko zależy od osobistych preferencji. Uznać można jednak, że niewielkie pomieszczenia, z mała ilością naturalnego światła lepiej wygląda w neutralnych i naturalnych barwach, takich jak biel i szarość. Umieszczanie kolorowej fototapety na jedne ze ścian może pomniejszyć wnętrze i bardzo negatywnie wpłynąć na komfort przebywania wewnątrz. Dlatego im mniejszy pokój, tym chętniej powinniśmy wybierać obrazy. Natomiast jeśli dysponujemy bardzo dużym, przestronnym i jasnym pomieszczeniem, obraz, zwłaszcza jeśli jest to pojedynczy obiekt, może się całkowicie zagubić. W tej kwestii konieczne jest wyczucie smaku i przestrzeni.

Obrazy z psami i nie tylko

W naszym kraju cierpimy na deficyt słońca. Wnętrza naszych domów są przez to szare. Idealnym sposobem na dodanie swojemu wnętrzu radości są np. obrazy z psami. Przedstawione na nich zwierzątka bardzo pozytywnie wpływają na nasze postrzeganie świata. Patrząc na wesołego szczeniaka, od razu w duchu się uśmiechamy. Producenci obrazów i fototapet prześcigają się w tworzeniu wzorów, które ucieszą każdego miłośnika czworonożnych przyjaciół. Jednak nie tylko psy, ale także inne zwierzęta, także te dziki znajdują się nierzadko na obrazach. Spoglądanie na takie obrazy powoduje, że od razu mamy większą chęć do życia i codzienna szarość tak bardzo nam nie doskwiera. Podobnie jest z obrazami przedstawiającymi rośliny, kwiaty czy egzotyczne miejsca.

Zatem jeśli szukacie najlepszego sposobu na odświeżenie swojego domu, na sprawienie, że przestrzeń, w której spędzacie bardzo dużo czasu, będzie nie tylko ładniejsza, ale przede wszystkim bardziej radosna – obrazy z psami, czy w ogóle obrazy z naturą są idealnym rozwiązaniem.

Ofertę na obrazy na płótnie Canvas w dostępne są na stronie www.yourwall.pl.