Wiadomo, jak bardzo w dzisiejszych czasach ważne jest bezpieczeństwo dzieci. Szczególnie, że obecne roczniki są bardziej energiczne i problematyczne niż chociażby te sprzed pięciu czy dziesięciu lat. Dlatego nauczyciele, pracownicy i władze szkół muszą dołożyć jeszcze większych starań do tego, aby uczniowie czuli się niezagrożeni.

Szkolne meble

W szkolnym wyposażeniu znajdują się meble różnego rodzaju. Wielu uczniów tak naprawdę tego nie zauważa, ponieważ dla nich korzystanie z ławek czy krzeseł to coś naturalnego. Siedzą na trwającej czterdzieści pięć minut lekcji, a potem udają się do kolejnej sali. Ale meble szkolne to nie tylko ławki czy krzesła. To także biurka nauczycieli, szafy, w których schowane są pomoce naukowe czy nawet wieszaki z ławkami w szatni lub szkolne szafki. W naszym kraju coraz częściej zastępuje się zwyczajne szatniowe boksy właśnie takimi szafkami. Jest to o wiele wygodniejsze i bezpieczniejsze wyjście od zwyczajnych wieszaków. Uczniowie, mając kluczyk do swojej szafki, czują wtedy, że ich własność jest zabezpieczona. Nieważne czy to buty, kurtka zimowa czy nawet szkolne podręczniki, które są za ciężkie, aby codziennie zabierać je do domu.

Metalowe wyposażenie sal szkolnych i jego zalety

Firma Met-Pol, będąca cenionym producentem mebli z metalu, działa na rynku już od 1987 roku. W swojej ofercie posiada łóżka metalowe, regały handlowe, ale także wyposażenie szkół, czyli ławki, szafki i krzesła. Dzięki korzystaniu z nowoczesnych maszyn, przedsiębiorstwo jest w stanie wyprodukować meble odpowiadające współczesnym wymaganiom. Jeśli więc chodzi o krzesła, nie są to już proste, zwyczajne metalowe siedzenia o czterech nogach. Stelaż, dzięki śrubie z gwintem trapezowym, posiada możliwość regulacji wysokości. Krzesła są wtedy bardziej funkcjonalne, ponieważ mogą zapewnić odpowiedni komfort nawet niższym uczniom. Dodatkowo klient może wybrać obicie siedzeń, a do dyspozycji ma profilowaną sklejkę pokrytą lakierem lub tapicerkę. Jeśli władze szkoły chcą postawić na tradycję i wciąż korzystać z szatniowych ławek z wieszakami, Met-Pol ma w swojej ofercie również meble tego typu. Do wyboru są ławki jedno- lub dwustronne, co jest bardzo praktycznym, oszczędzającym miejsca wyjściem.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, firmy produkujące meble szkolne dbają o ich wysoką jakość. Dlatego szafy szkolne, w których przechowuje się różnego rodzaju pomoce naukowe, są w pełni wykonane z metalu. Poza tym posiadają wmontowany zamek, tak więc nikt niepożądany nie zajrzy do ich wnętrza. W szkołach, szczególnie na przerwach w klasach, może panować straszny zgiełk i chaos. Czasem w takich pomieszczeniach ustawia się witryny, które jednak są bardzo niebezpieczne. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, a uczeń przewróci się na mebel, rozbije szkło i pokaleczy się. Przy metalowych szafach nie ma takiej możliwości. Warto również wspomnieć, że są odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Bezpieczeństwo szkolnych mebli jest bardzo ważne. Dochodzi do tego również funkcjonalność, która przez ograniczone środki finansowe tych placówek także jest bardzo istotna. Dlatego warto zainwestować w meble, które będą mogły być używane przez długie lata, a do tego będą w pełni bezpieczne zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.