W budynkach w których jednocześnie przebywa duża liczba osób niezwykle istotnym miejscem są sanitariaty. Powinny one cechować się przede wszystkim funkcjonalnością i trwałością, gdyż w obiektach użyteczności publicznej, gdzie z łazienek i toalet korzysta wielu ludzi, nietrudno o ich zniszczenie. Szczególnie dotyczy to szkół, gdzie niejednokrotnie dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji, np. konfliktów między uczniami.

Instytucje budżetowe, takie jak placówki związane ze szkolnictwem, muszą godzić wysoką trwałość wyposażenia z możliwie najniższą ceną. Dotyczy to szczególnie kabin sanitarnych. Mogą być one wykonane z płyt wiórowych melaminowanych, które są podstawowym półproduktem stosowanym do budowy mebli. Płyty laminowane powstają w procesie uszlachetniania płyt wiórowych papierami dekoracyjnymi, przy jednoczesnym nadaniu odpowiedniej struktury powierzchni. Są one stosunkowo tanie. Ściany kabin sanitarnych, wykonane z tego rodzaju płyt, dostępne są w ofercie firmy Sanipol, która produkuje systemy ścian działowych do sanitariatów.

Producent wykonuje zabudowy WC, kabiny natryskowe, parawany pisuarowe, a także kabiny przebieralni, szafki basenowe, ściany działowe oraz okładziny ścienne. Oferta przedsiębiorstwa dotyczy systemowej zabudowy pomieszczeń sanitarnych w trzech różnych wariantach. Jednym z nich jest wariant oparty na bazie płyty wiórowej obustronnie melaminowanej. Ściany systemowe wykonane z tej płyty są łatwe do utrzymania w czystości. W systemie znajdują się również drzwi wykonane z tego samego materiału. Istotnym ich elementem jest rozeta WC z oznacznikiem zajętości. System oparty o płyty melaminowane jest przeznaczony do stosowania w warunkach normalnej wilgotności. Jest też odpowiedni do budowy kabin WC.

Inne systemy ścian działowych są przeznaczone przede wszystkim do budowy kabin prysznicowych. Są to systemy wykonane z płyt kompaktowych HPL lub płyt warstwowych HPL-PR. Płyty HPL posiadają z obu stron warstwę wierzchnią chroniącą przed działaniem wilgoci, dlatego można je stosować w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza. Z kolei system HPL-PR to płyty warstwowe, posiadające rdzeń na bazie poliuretanu, obłożony obustronnie laminatem HPL. Te płyty również gwarantują wodoodporność, nie gniją, są odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Systemy HPL i HPL-PR również są odpowiednie do budowy kabin sanitarnych w szkołach, gdyż wyróżniają się dużą trwałością, jednak są droższe i nie każda szkoła może sobie pozwolić na ich zakup.

Jeśli jednak dana placówka zdecyduje się na zastosowanie płyt HPL lub HPL-PR, może skorzystać z oferty firmy Sanipol, uznanego producenta systemów ścian działowych do sanitariatów. Wyroby przedsiębiorstwa znalazły zastosowanie w wielu obiektach użyteczności publicznej, obiektach handlowych, przemysłowych, kulturalnych, sportowych, przedszkolach, a także placówkach związanych ze szkolnictwem i służbą zdrowia. Sanipol wyróżnia się bogatym i długoletnim doświadczeniem. Wyroby firmy posiadają aprobatę techniczną i atest Państwowego Zakładu Higieny. Stosowane przez producenta akcesoria, takie jak: stopy, zawiasy, zamki i profile aluminiowe, zapewniają wytrzymałość i solidność wykonania oraz łatwość w pielęgnacji.