Kilometrowe kolejki. Wielogodzinne, czasem wręcz całonocne czekanie. W towarzystwie namiotu lub śpiwora. Tysiące ludzi bardziej lub mniej cierpliwie czekających na swoją upragnioną kolej. Taki opis dzisiaj kojarzy się bardziej z premierą nowego iPhone’a, długo wyczekiwanej gry lub Black Friday. Tym wydarzeniom zazwyczaj towarzyszą takie obrazki. Jednak nie koncertom. To znaczy, w dniu samego koncertu jak najbardziej, masy ludzi czekają na otwarcie bram przed tak ekscytującym wydarzeniem. Jeśli jednak chodzi o zakup biletów, to niekoniecznie. Głównie dzięki możliwości kupna biletu przez Internet. Dzięki temu można bezstresowo dokonać zakupu i odliczać dni do koncertu.


Wraz z rozwojem Internetu regularnie pojawiały się kolejne serwisy/firmy znacznie ułatwiające codzienna egzystencję. Doszło to do takiego stopnia, że dzisiaj, jeżeli ktoś naprawdę by tego chciał, mógłby praktycznie nie wychodzić  z domu. Praca, zakupy, rachunki, edukacja, lekarz. Wszystko to jest dostępne z poziomu komputera siedząc na swojej kanapie. Nawet sprawy urzędowe są możliwe do załatwienia zdalnie. Nie inaczej wygląda sprawa z usługami publicznymi. Czy są to bilety na koncert, czy na mecz, czy do teatru, wystarczy kilka kliknięć i gotowe, bilet jest nasz. Bileternie internetowe prężnie działają na rynku i nie ma się temu co dziwić. Kluczowi gracze na rynku, tacy jak TicketClub.pl, posiadają w ofercie dystrybucji bilety na wydarzenia muzyczne i nie tylko. Jest to zdecydowana większość wydarzeń mających miejsce na wielkich scenach. Od koncertów po stand-up’y. Bilety online stały się już dla ludzi codziennością. Komu chciałoby się wyjść z domu i czekać na możliwość zakupienia biletu, skoro można to zrobić w domu, w 10 minut?

Nawet pomimo tego, że zdarzają się przeciążenia serwerów i trzeba czekać trochę dłużej w sytuacji, gdy chce się kupić bilet na bardzo popularne i medialne wydarzenie lub koncert, który z oczywistych względów będzie bardzo oblegany, jest to bardzo wygodna opcja zakupu. Z reguły szanujące i liczące się serwisy internetowe posiadają kalendaria nadchodzących imprez, tak jak np. TicketClub: TicketClub.pl – kalendarz wydarzeń, które sięgają nawet 12 miesięcy naprzód wraz z informacjami od kiedy bilety będę dostępne w sprzedaży. Sam proces sprzedaży bywa także podzielony na tury z określoną ilością dostępnych biletów, tak żeby każdy zainteresowany miał szansę na zakup swojego biletu.

Jeśli więc następnym razem będziecie się wahać czy wybrać się do fizycznego dystrybutora po bilet, czy włączyć komputer w domu i zakupić bilet u dystrybutora internetowego, a chcecie zaoszczędzić swój czas i trochę energii, to odpowiednia decyzja może być tylko jedna. Choć z kolei taka wycieczka poza miejsce zamieszkania może dobrze wpłynąć na waszą kondycję. Chyba że nawdychacie się smogu, wtedy niestety niekoniecznie.