ekselExcel to najbardziej rozbudowany, jaki powstał do użytku publicznego, program kalkulacyjno-analityczny. Pozwala on dokonywać swoim użytkownikom nieograniczonych wręcz operacji na liczbach, treści czy obiektach. Jego funkcjonalność jest na tyle rozbudowana, że ciężko jest samodzielnie zgłębić tajniki tegoż oprogramowania.

Wiele osób rozpoczyna korzystanie z Excela … od jego nauki. Nauki Excela, tak jakby był jednym z języków programowania. Można sięgnąć po różnego rodzaju poradniki, kursy czy instrukcje obsługi oprogramowania Microsoft Excel i zgodnie z książką czytać kolejne rozdziały oraz próbować samodzielnie zdobyć tę wiedzę.

 

Można także skorzystać ze specjalnych kursów, organizowanych na różnym poziomie, jak i z różnych zagadnień związanych z obsługą oprogramowania Excel. Kursy takie, organizowane między innymi przez firmę HintMine, organizowane są cyklicznie w różnych miastach. Szkolenia z Excela w takiej stacjonarnej formie, na pewno będą dla nas zdecydowanie korzystniejsze i praktyczniejsze, aniżeli nauka „na sucho” z książki. Na bieżąco będziemy tutaj, pod okiem szkoleniowca, pracowali z oprogramowaniem i zdobywali wiedzę w jakże praktyczny sposób. Jest to moim zdaniem najlepsza forma nauki, gdyż pobudza wszelkie receptory odbioru.

 

Na takim szkoleniu dowiemy się podstawowych informacji na temat programu Excel i od razu przejdziemy do działań praktycznych. Nauczymy się różnych nieznanych dotąd funkcji programu Excel, poznamy ciekawe i interesujące zagadnienia, które mogą być nam przydatne w pracy. Może nawet zgłębimy temat tabel przestawnych – które należą do zaawansowanych umiejętności Excela i są bardzo pomocne w pracy. Gdy już je poznacie i zaczniecie stosować, nie będziecie w stanie sobie wyobrazić, jak wyglądała Wasza praca bez tej umiejętności.

 

Zaawansowane zdolności obsługi Excela, zdecydowanie podnoszą także Twoją atrakcyjność na rynku pracy, zatem warto inwestować w siebie.