topZbliża się wiosna, sporo czasu będziemy spędzać w ogrodzie. Warto zainwestować w wygodny i miły oku komplet mebli ogrodowych.

Meble drewniane
Drewno to solidność i elegancja. Dodatkowo, takie meble nadają ogrodowi stylu i stwarzają wrażenie ciepła, przytulności. Ponieważ są raczej ciężkie, nie musimy się obawiać, że podczas wichury będą nam „fruwać” po ogrodzie. Ponadto, meble drewniane to zakup na lata. Problem może stanowić odpowiednia pielęgnacja. Na pewno drewno należy w odpowiednich odstępach czasu impregnować, tak aby nie poddawało się ulewnym deszczom i wilgoci. Dobrze jest również schować meble na okres zimowy. Gwałtowne spadki temperatury i zalegający śnieg nie sprzyjają drewnu.
Jeśli postanowimy sami skonstruować jakiś element wystroju ogrodu, na przykład ławeczkę, zadbajmy o jej wykonanie, tak aby miała gładką, pozbawioną drzazg, którymi można się skaleczyć, powierzchnię.

1Zdj. oryginalny leżak aluminiowy (źródło: Ogrodosfera.pl)

Technorattan
Ostatnio popularny jest technorattan. Materiał jest inspirowany naturalnym, produkowanym z palm rattanem. Technorattan jest tak samo lekki i atrakcyjny w wyglądzie jak swój wzorzec, natomiast charakteryzuje się technologicznymi udoskonaleniami, które pozwalają na jego szersze zastosowanie. Przede wszystkim jest bardziej wytrzymały. Ponieważ używa się go często właśnie do produkcji mebli ogrodowych, sprawiono aby był odporny na zmiany temperatury. Upały czy mrozy nie są mu straszne. Nie niszczeje także pod wpływem wilgoci, czy promieni UV. Jest łatwy w utrzymaniu. Ponadto, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, mimo że nie jest tworzywem naturalnym. To materiał bardzo elastyczny, wykazuje więc odporność na uszkodzenia mechaniczne różnego rodzaju.

5Meble ogrodowe nad basenem, fot. Ogrodosfera

Meble aluminiowe
W sklepach meblowych coraz więcej także możemy znaleźć eleganckich kompletów mebli aluminiowych. Wyróżniają się nowoczesnością projektów. Najczęściej z aluminium tworzy się krzesła i stoły – materiał ten dobrze komponuje się ze szkłem, z którego wykonuje się solidne blaty. Meble aluminiowe to świetne rozwiązanie dla osób, które mają niewiele miejsca do ich przechowywania – krzesła bez większego trudu można złożyć. Dzięki tej ruchomej konstrukcji, oparcia najczęściej nadają się do regulacji, dzięki czemu meble dobrze sprawdzą się zarówno przy stole jak na tarasie, jako elementy kompletu wypoczynkowego. Aluminium łączone jest z różnego rodzaju tekstyliami, którymi pokrywa się oparcia i siedziska, dzięki czemu można odświeżyć ogród kolorem danego materiału.
Szeroki wybór mebli dostępny jest między innymi w sklepach internetowych, takich jak na przykład ogrodosfera.pl.
Zdjęcia pochodzą ze strony: http://ogrodosfera.pl/meble-aluminiowe.