Na co zwracać uwagę wynajmując zwyżkę?
Podnośniki koszowe są powszechnie wykorzystywane do wielu różnych zadań. Mogą one być wykorzystywane na zewnątrz budynków oraz w ich wnętrzach. Ich parametry i własności są uzależnione od tego, jakie funkcje mają pełnić.
Rodzaj silnika
Podnośniki koszowe mogą być napędzane silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Elektryczne nie emitują spalin, więc są szczególnie polecane do prac wewnątrz budynków. Równocześnie, ich minusem jest oczywisty fakt, iż ich akumulatory trzeba ładować. Jest to czas, w którym maszyna nie może pracować. Alternatywą jest wymiana baterii, jednak wiąże się to z miejscem koniecznym do jej przechowywania. W miejscach takich jak place budowy – ciężko wygospodarować taką przestrzeń. Zwyżki elektryczne nie emitują hałasów, a przynajmniej nie w takim stopniu jak robią to silniki spalinowe.
Wysokość
To oczywiście kluczowy parametr. Firmy, które świadczą wynajem zwyżek mają w swojej ofercie wszystkie najczęściej używane wysokości podnośników. Na ten parametr składają się dwie rzeczy – wysokość podłogi platformy oraz wysokość robocza. Różnica między nimi to zazwyczaj dwa metry. Z tym, że wysokość robocza jest niższa od podłogi. Wysokość podłogi platformy, to nic innego niż maksymalna wysokość na jakiej może się ona znaleźć. W praktyce, to wysokość na jaką może zostać wzniesiony pracownik.
Podnośniki ruchome wypożyczysz w firmie wypozyczalniapodnosnikow
Rodzaj podwozia
Planując wynajęcie zwyżki, należy wiedzieć, w jakich dokładnie warunkach zamierzamy jej używać. Na trudne grunty, śliskie lub błotniste, czy też bardzo nierówne nada się podnośnik na gąsienicach. Zwyżki na tradycyjnych kołach, są przeznaczone raczej do pracy w terenie zabudowanym. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze stosunkowo zbitym, mocnym i równym gruntem.
Maksymalny udźwig
Jest to kolejny bardzo ważny parametr zwyżek. Mówi on o tym jaki ciężar może znaleźć się na platformie. W przypadku, kiedy pracownik ma znaleźć się na wysokości ze sprzętem, to po prostu trzeba wiedzieć, czy podnośnik utrzyma ich łączny ciężar. To kluczowa kwestia bezpieczeństwa.
Dodaj komentarz