Solgaz to firma, która oferuje jeden z unikatowych na polskim rynku produktów – ceramiczne płyty gazowe, które wyglądają dokładnie tak, jak popularne obecnie płyty indukcyjne. W jej ofercie znajdują się także tradycyjne płyty gazowe, jednak wykonane są one na stylowym szkle. Ile będziemy musieli zapłacić za produkty Solgaz?

Wybranie odpowiedniej kuchenki do gotowania jest bardzo ważne, więc wtedy, gdy zastanawiamy się nad remontem kuchni lub wykańczamy nowe pomieszczenie, warto już teraz pomyśleć, co wybrać.

Dzisiaj wiele osób decyduje się na płyty indukcyjne – wymagają one prądu do działania. Są estetyczne, szybko gotują, a także są łatwe do utrzymania w czystości. Gdy jednak chodzi o koszty, wygrywa z nimi gaz. Ponadto nie zawsze możemy zamontować płytę indukcyjną. Wtedy, gdy chcemy uzyskać estetyczne wykończenie kuchni, ale wybieramy gaz, płyty gazowe Solgaz mogą być strzałem w dziesiątkę.

Płyty gazowe Solgaz – jak to działa?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, Solgaz oferuje dwa rodzaje płyt gazowych, a mianowicie gaz pod szkłem oraz gaz na szkle.

Płyty typu gaz pod szkłem przypominają kuchenki indukcyjne – płomień gazu znajduje się wtedy pod szkłem i nie jest widoczny, co powoduje, że kuchenki te są też bezpieczniejsze. Z kolei płyty gaz na szkle są już standardowymi płytami gazowymi, ale z ekskluzywnym wykończeniem. Mają jednak dodatkowe zalety – dzięki specjalnemu czujnikowi wiedzą, czy w garnku gotuje się woda i pozwalają na automatyczne gotowanie we wskazanej temperaturze.

Ile zapłacimy za płyty gazowe Solgaz?

Ceny uzależnione są przede wszystkim od rodzaju wybranej płyty. Gdy interesują nas płyty gazowe Solgaz typu gaz pod szkłem, wtedy cena wynosi zwykle około 2200-2500 złotych za kuchenkę z czterema palnikami. Możemy też zakupić kuchenkę z dwoma palnikami w cenie około 1500 złotych. Z kolei płyta gazowa gaz na szkle kosztuje około 2500 złotych.

Płyty gazowe firmy Solgaz możemy zakupić na jej stronie internetowej. Znajdziemy tam również inne wyposażenie kuchenne, w tym piekarniki oraz okapy, dlatego możemy stworzyć swój komplet.