VLUU L310W L313 M310W / Samsung L310W L313 M310WGdańsk – miasto niezwykłe pod każdym względem. O wielowiekowej historii zapisanej w unikatowych zabytkach, dziejach przeplatających się kultur, zachwycające swoimi widokami. Gdy wizytujesz Gdańsk, sprawdź również jego scenę teatralną – to właśnie tutaj między innymi działa wyjątkowy w skali Polski Teatr Szekspirowski.

Aktualnie w Gdańsku funkcjonuje prężnie kilka scen teatralnych, które skupiają wyjątkowych aktorów i twórców. Można oglądać tutaj zarówno teatr nowoczesny, jak i również nieprzemijająca klasykę – w repertuarach gdańskich teatrów każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Wybrane teatry w Gdańsku:

  • Teatr Wybrzeże – jedna z narodowych scen dramatycznych, prowadzi także scenę Malarnia
  • Gdański Teatr Szekspirowski – prowadzi również Teatr w Oknie, organizator Festiwalu Szekspirowskiego
  • Miejski Teatr Miniatura – specjalizuje się w szczególności w teatrze lalek, ale nie tylko
  • Teatralna Scena Alternatora – działa w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego
  • scena teatralna klubu Żak

 

Z aktualnymi repertuarami teatrów w Gdańsku można zapoznać się przez internet, a także w ten sam sposób wykonać rezerwację biletów. Warto trzymać rękę na pulsie i uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach.

 

Gdański Festiwal Szekspirowski – warto tu być!

Jeżeli kochasz teatr, nie może zabraknąć cię również na Festiwalu Szekspirowskim, który organizowany jest nieprzerwanie już od 1997 roku w Gdańsku. To jedno z najbardziej prestiżowych i największych wydarzeń teatralnych w Europie, unikatowe w Polsce. Festiwal organizowany jest przez wspólnie przez Gdański Teatr Szekspirowski i Fundację Theatrum Gedanense.

Dotychczas w trakcie Festiwalu Szekspirowskiego zaprezentowano występy niemalże 200 różnych zespołów teatralnych z różnych środowisk. To również platforma wymiany myśli i dyskusji, spotkanie twórców, teatrologów, krytyków oraz publiczności.

Tegoroczny, jubileuszowy, ponieważ dwudziesty Festiwal Szekspirowski w Gdańsku odbędzie się od 29 lipca do 7 sierpnia 2016 roku.