Zastanawiasz się, czy są szkoły bezpłatne w Łodzi, w których można zdobyć umiejętności przydatne na rynku pracy? Jak się okazuje, jest ich całkiem sporo i są to głównie szkoły policealne, które stanowią atrakcyjną alternatywę dla studiów wyższych. Dzięki nim możesz w znacznie krótszym czasie uzyskać wykształcenie i tytuł zawodowy w przeróżnych dziedzinach. Dowiedz się jakich oraz na czym polega nauka w takich placówkach.

Jakie są w Łodzi szkoły bezpłatne?

Bardzo trudno wymienić wszystkie szkoły bezpłatne w Łodzi, ponieważ jest ich co najmniej kilkanaście. Mówimy tutaj o szkołach policealnych, czyli takich, w których mogą kontynuować edukację absolwenci szkół średnich. Wiele łódzkich placówek należy do znanych sieci szkół działających w wielu miastach w Polsce. Oprócz tego znaleźć można placówki funkcjonujące lokalnie, które również mają bezpłatną ofertę edukacyjną np. w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych za darmo zdobyć kwalifikacje na kierunku opiekun medyczny oraz technik masażysta. Znacznie bogatszą ofertę ma natomiast bezpłatna Szkoła Samorządu Województwa Łódzkiego, w której bez żadnych opłat można zdobyć kwalifikacje zawodowe na około 20 kierunkach.

Kierunki nauczania w szkołach bezpłatnych

Duży wybór placówek w stolicy województwa łódzkiego zapewnia równie bogatą ofertę dotyczącą kierunków nauczania. W ramach maksymalnie 2-letniej nauki możesz w tym mieście zdobyć bezpłatnie zawód w dziedzinie medycyny (asystent stomatologiczny, technik ortopeda, technik masażysta z elementami fizjoterapii, protetyk słuchu, technik elektrokardiolog, farmacji (technik farmaceutyczny), opieki (opiekun osób starszych, niepełnosprawnych lub w domach opieki społecznej), kosmetologii (technik usług kosmetycznych), administracji.

Jak wygląda nauka w bezpłatnych szkołach policealnych?

Kształcenie w szkołach policealnych z reguły trwa od jednego roku do 2,5 lat i może odbywać się w trybie dziennym, zaocznym lub wieczorowym. Sposób nauki w dużej mierze zależy od kierunku oraz organizacji nauczania w danej szkole. Zajęcia teoretyczne są uzupełniane zajęciami praktycznymi. Wiele placówek proponuje także zdalny sposób nauczania w formie e-learningu. Po zakończeniu zajęć na wielu kierunkach można podejść do egzaminu w celu uzyskania państwowych uprawnień do wykonywania określonego zawodu.

Jeżeli zainteresowały Cię szkoły bezpłatne, Łódź jest miastem o wyjątkowo bogatej ofercie edukacyjnej, dlatego z pewnością znajdziesz tutaj placówkę oferującą kształcenie na wymarzonym kierunku.

Sprawdź szkoły bezpłatne Łódź w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych