Integracja sensoryczna w ostatnich latach stała się terminem bardzo istotnym dla rodziców małych dzieci. To dzięki zajęciom z zaburzeń integracji sensorycznej u dzieci mogą oni wreszcie rozwiązać i zrozumieć swoje problemy z dzieckiem, które kiedyś uchodziły za „niegrzeczne”. Integracja sensoryczna to bowiem podstawa w rozwoju dziecka, zwłaszcza w okresie pierwszych trzech lat jego życia, kiedy najintensywniej się ono rozwija. Właściwa integracja sensoryczna pozwala dzieciom składać w całość bodźce i wrażenia zmysłowe napływające z zewnątrz: dźwięki, smaki, odczucia dotykowe czy węchowe oraz smakowe. Dzieci z problemami w tym zakresie mają często odczuwalną nadwrażliwość na bodźce, które innym nie przeszkadzają, mają słabą świadomość własnego ciała czy problemy z przyjmowaniem pokarmów.

 

Na szczęście ostatnie lata i intensywne badania nad integracją sensoryczną przyniosły szereg rozwiązań, ćwiczeń i zabawek pozwalających na poradzenie sobie z niewłaściwym procesem rozwoju integracji sensorycznej. Sprzęt do integracji sensorycznej oraz zabawki edukacyjne znajdujące się w ofercie sklepu mojebambino.pl to produkty o wyjątkowo wysokiej jakości, stworzone z myślą o wszechstronnym rozwoju dziecka. Dzięki produktom znajdującym się w naszej ofercie dzieci mogą właściwie rozwijać takie umiejętności, jak mała i duża motoryka, dzięki którym dzieci są w stanie chociażby bawić się klockami czy zabawkami logicznymi i kształtującymi zręczność rąk. Oferujemy także zabawki umożliwiające dzieciom prawidłowy rozwój zmysłów, kąciki sensoryczne, w których dziecko może odpocząć od nadmiaru bodźców, a także poprzez aplikacje, poduchy i inne przyjemne i ciekawe w dotyku przedmioty kształtować swoją motorykę czy programy multimedialne, dzięki którym możemy także pozytywnie wpływać na rozwój dzieci.

 

Pomożemy w aranżacji sali do prawidłowego rozwoju dziecka

W naszej ofercie znajdują się także całe aranżacje sal do rozwoju integracji sensorycznej, m.in. Sala Doświadczania Świata, sala umożliwiająca ćwiczenie doświadczania ruchu oraz dotyku, a także sala z magicznym dywanem przygotowana pod kątem wspierania terapii związanych z równowagą i koordynacją ruchową. Wszystkie przedmioty pozwalające na odpowiednie urządzenie takich sal, znajdują się w naszej ofercie i zostały wyszczególnione w opisach proponowanych aranżacji. Mamy nadzieję, że nasza oferta będzie przydatna nie tylko dla dzieci, ale także ich rodziców czy terapeutów pomagających w zrozumieniu problemów, z jakimi na co dzień zmagają się małe dzieci.