95423053920580932302Mazury to niezwykły zakątek Polski, który każdy powinien poznać bliżej. Każdy też z całą pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, jaką formę wypoczynku preferuje. A zatem…

Mazury to niezwykły zakątek Polski, który każdy powinien poznać bliżej. Każdy też z całą pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie, niezależnie od tego, jaką formę wypoczynku preferuje. A zatem…

Jak wypoczywać na Mazurach?

Miłośnicy natury z całą pewnością nie będą mogli narzekać, bowiem bogactwo mazurskiej przyrody jest zaskakujące – liczne jeziora, lasy, malownicze rezerwaty przyrody i wiele innych miejsc, w których w ciszy i spokoju można obcować z naturą.

Nie zawiodą się również miłośnicy zabytków i historii. Liczne muzea, galerie, niezwykłe zamki pokrzyżackie i wiele innych zabytkowych obiektów czeka na odkrycie. Region ten ma nie tylko długą i ciekawą historię, ale też własną kulturę, którą koniecznie trzeba bliżej poznać.

Mazury to idealne miejsce na wypoczynek rodzinny. Z roku na rok przybywa fantastycznych atrakcji dla rodzin z małymi dziećmi, dlatego nuda na pewno nikomu nie zagrozi. Jest to idealne miejsce dla wędkarzy, najprawdziwszy raj dla ornitologów oraz amatorów żeglarstwa śródlądowego. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to nazwa, która nie powstała bez powodu. To właśnie w tym mezoregionie skupione są najciekawsze miejscowości mazurskie o charakterze turystycznym, tutaj też rozciąga się Mazurski Park Krajobrazowy.

Ale Mazury to całkiem spory kawałek ziemi. Gdzie zatem wybrać się na dłuższy bądź krótszy urlop?

Kwintesencja Mazur

Chcąc w pełni doświadczyć Mazur i odkryć ich prawdziwe piękno, warto zatrzymać się na wypoczynek w niewielkiej mazurskiej miejscowości, jaką jest Ryn. Mieści się tam wyjątkowy XIV-wieczny zamek pokrzyżacki, w którym obecnie urządzony jest Hotel Zamek Ryn****. Wypoczynek w autentycznych zamkowych murach to wyjątkowe doświadczenie. Można wybrać jedną z komnat w zamku, zdecydować się na nocleg w Gościńcu Ryński Młyn lub w Willi pod Zamkiem. Wakacyjna oferta obiektu jest bardzo atrakcyjna i rozbudowana.

Na Gości czekać będą takie atrakcje jak między innymi animacje rycerskie, zwiedzanie zamku, poszukiwanie skarbu w basenie i wiele innych ciekawych propozycji. Hotel dysponuje również między innymi SPA Księżnej Anny i symulatorem do gry w golfa. Organizuje też różnego rodzaju wycieczki i atrakcje jak lot balonem czy nurkowanie w jeziorze Ołów.

Nad wyżej wymienionym jeziorem urządzona została plaża miejska. Równie atrakcyjne jest Jezioro Ryńskie. Z jednej z licznych przystani na jeziorze można wypłynąć w niezapomniany rejs po licznych mazurskich jeziorach. Można dotrzeć między innymi na największe jezioro w Polsce, Śniardwy. Ryn to idealne miejsce na spokojny wypoczynek i doskonała baza wypadowa w malownicze okolice, które słyną z całego mnóstwa atrakcji turystycznych.

Lokalizacja

Hotel Zamek Ryn Mazury****
Pl. Wolności 2
11-520 Ryn
telefon: 87 429 70 00
strona: http://www.zamekryn.pl
wakacje: http://www.zamekryn.pl/wakacje