Twoja firma potrzebuje pracowników tymczasowych? Zamiast prowadzić rekrutację we własnym zakresie, skorzystaj z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Dlaczego warto zdecydować się na taką obsługę?

Czym zajmują się agencje pośrednictwa pracy?

Agencja pośrednictwa pracy jest firmą, która łączy ze sobą pracowników i pracodawców. Jej celem jest pomoc każdej ze stron – pracownikowi w znalezieniu pracy, natomiast pracodawcy w uzupełnieniu jego załogi.

 

Ponadto agencje oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy dodatkowych usług. Przedsiębiorcy mogą wtedy powierzyć agencji kompleksową obsługę w ramach rekrutacji oraz obsługę kadrową i płacową.

 

Z usług agencji pośrednictwa pracy można skorzystać obecnie w całym kraju. W Krakowie kompleksowe usług w ramach pośrednictwa pracy oferuje agencja spartajobs.pl.

 

Jaką obsługę oferuje agencja pośrednictwa pracy?

Agencje zajmujące się pośrednictwem pracy mogą zaoferować swoim klientom obsługę włączającą rekrutację pracowników oraz ich leasing, czyli udostępnienie na określony czas. Pracownicy zatrudniani są wtedy przez agencję pracy, dzięki czemu to ona odpowiada za kwestie formalne.

 

Firma, która decyduje się na obsługę agencji pośrednictwa pracy, uzyskuje dostęp do pracowników od razu gotowych do podjęcia zatrudnienia. Dzięki temu mogą oni natychmiast udać się do pracodawcy i rozpocząć obowiązki. Pracownicy mogą być też zatrudniani tymczasowo, na przykład na kilka tygodni lub miesięcy, dzięki czemu pozwalają na uzupełnienie załogi w momencie, w którym należy ją powiększyć.

 

Warto także podkreślić, że agencje pośrednictwa pracy oferują obecnie zatrudnienie również dla pracowników zagranicznych, szczególnie z Ukrainy.

 

Agencja pośrednictwa pracy – kiedy warto?

Obsługa agencji pośrednictwa pracy niesie ze sobą wiele korzyści dla pracodawcy, pomagając jednocześnie pracownikom w uzyskaniu łatwego zatrudnienia, także na stanowiskach niewymagających posiadania doświadczenia.

 

Pracodawcy najczęściej korzystają z usług agencji pracy w poniższych sytuacjach:

  • potrzeba uzupełnienia załogi w trakcie okresów zwiększonych zamówień, na przykład w okresie świątecznym, wakacyjnym zależnie od branży
  • braki kadrowe, na przykład ze względu na urlop, zwolnienie lekarskie pracownika
  • sezonowy sposób prowadzenia działalności, między innymi w branży rolniczej, budowlanej, turystycznej

 

Aby rozpocząć współpracę z agencją pośrednictwa pracy, wystarczy tylko wybrać odpowiednią firmę i następnie sygnować z nią umowę. Z ofertami agencji pracy można zapoznać się już teraz online.