angielski2Dzieci szybko uczą się języków obcych, dlatego obecnie kursy językowe dla najmłodszych nie są już niczym dziwnym. Podstawa to angielski, ale do wyboru mamy też wiele innych języków, w tym niemiecki, francuski, hiszpański czy włoski, aby wspomnieć o niektórych z nich. Kursy językowe dla najmłodszych organizowane są obecnie przez wiele szkół językowych, ale oprócz nich mamy też inne propozycje – jedną z wartych uwagi są kolonie językowe.

Nauka języka angielskiego lub innego języka obcego połączona z wypoczynkiem? To doskonała propozycja dla najmłodszych. Właśnie dlatego kolonie językowe od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. Organizują je przede wszystkim szkoły językowe, na przykład lincoln.edu.pl, która w swojej ofercie posiad szeroką gamę wyjazdów dla młodszych dzieci i nastolatków.

Kolonie językowe mogą odbywać się zarówno w Polsce, jak i w innych krajach. W tym pierwszym przypadku zwykle mamy do czynienia z wyjazdami dla młodszych dzieci, z kolei w tym drugim – dla starszych, które bez problemu będą mogły poradzić sobie samodzielnie podczas takiego wyjazdu.

Wyjazdy językowe koncentrują się zarówno na nauce języka obcego z lektorami oraz native speakerami, jak i również na zwiedzaniu oraz innych rozrywkach. Zwykle nauka odbywa się wtedy w godzinach porannych, natomiast po południu uczestnicy zwiedzają i wypoczywają. Oczywiście, wszystko zależy od programu kolonii, które różnią się w zależności od organizatora oraz od miejsca wyjazdu.

Zdecydowanie najlepszym wyborem są kolonie językowe odbywające się za granicą, w krajach, gdzie uczony język używany jest na co dzień. Wtedy uczestnicy mogą bez problemów ćwiczyć swoje umiejętności językowe nie tylko na sucho, czyli podczas lekcji, ale też w kontakcie z mieszkańcami danego kraju. To pomaga również w przełamaniu bariery językowej – konwersacje nie będą już powodowały trudności.

Więcej informacji dotyczących kolonii językowych organizowanych przez lincoln.edu.pl możemy zaleźć na stronie internetowej. Warto zapisać się już teraz!