Design nie znosi kompromisów i dróg na skróty. Wysmakowane wnętrza nie muszą być urządzone w sposób kosztowny, ale muszą mieć smak, wyczucie i harmonię. Właściciele domów urządzonych stylowo muszą zadbać nie tylko o wnętrza pomieszczeń, design powinien być także na zewnątrz, w ogrodzie i na tarasie. Te elementy powinny korespondować z fasadą i kubaturą budynku, powinny uzupełniać się nawzajem. Nie ma nic gorszego niż nieprzemyślany miszmasz nowoczesna forma domu, a otoczenie nieprzemyślane i niezadbane.

Taras przydomowy to miejsce, które najczęściej nastręcza problemów właścicielom – meble, donice, kwiaty, osłona tarasu. Jak zaaranżować to miejsce, aby nie spustoszyć portfela i aby było nowocześnie i ze smakiem? Jak dobrać te elementy, aby współgrały ze sobą? Na szczęście projektanci wnętrz i ogrodów coraz więcej miejsca w swojej pracy poświęcają tarasom, które mają być nie tylko ładne, eleganckie, designerskie, ciepłe, ale przede wszystkim funkcjonalne. Możemy inspirować się pomysłami i wybrać coś dla siebie, albo udać się do specjalisty, który zna aktualny rynek i jest na bieżąco z nowościami.

Więc czym osłonić taras?

Konstrukcje stałych zadaszeń lekko przesłaniających taras są coraz ciekawsze i trafiają w gusta wielu odbiorcom. Także konstrukcje sezonowe od producentów zadaszeń mają coraz ciekawszą formę i funkcjonalności. Bardzo ciekawa i designerska osłona tarasu, głównie będąca osłoną przeciwsłoneczną to żagiel – marka Tarasola grupę tych produktów ze swojej oferty nazwała Wing (ang. skrzydło).

Zadaszenie przypomina skrzydło żagla na jachcie – jest lekkie i jednocześnie bardzo wytrzymałe, nieprzytłaczające, ale świetnie osłaniające przed słońcem i lekkim deszczem. Doskonale sprawdza się jako osłona ogródka restauracyjnego czy lodziarni, ale jako osłona przydomowego tarasu.

Co ma Wing czego ja nie mam?

noga-comfortWing może być w kształcie trójkąta i prostokąta o równych i różnych długościach boków, a montaż – międzyścienny, przyścienny (1-3 boki zamontowane do fasady budynku) lub wolnostojący. Materiał rozpięty jest na aluminiowych lub stalowych lekkich nogach, do których można zamontować system umożliwiający przesuwanie materiału do dołu i góry, aby jeszcze skuteczniej osłaniać taras przed słońcem. Poza sezonem w łatwy sposób ściągamy materiał, zwijamy i chowamy, a lekkie nogi konstrukcyjne nie straszą i nie przeszkadzają.

Co więcej, Wingi są osłoną tarasu bardzo designerską, coraz bardziej docenianą przez klientów i architektów. Cenią je za nieprzytłaczający wygląd, możliwość zestawiania kilku dachów tworząc niesamowite kształty i solidność.

Design nie znosi kompromisów i uwielbia Wing…