Fototapety mogą być nie tylko przepiękne, ale mogą być również wykonane ekologicznie. Nowoczesny nadruk cyfrowy w ekologicznej technologii HP Latex, zrewolucjonizował druk na całym świcie sprawiając, że wydruki są nie tylko trwałe i piękne, ale też bezpieczne – zarówno dla ludzi, jak i dla przyrody.

Ekologiczny druk od HP

Firma HP stworzyła zupełnie nowy sposób druku, wykorzystując do tego innowacyjną technologię. Drukarka oraz tusze HP pozwalają na połącznie ekologiczności z bardzo wysoką jakością wydruków solwentowych. Dzięki temu z wydruków tego rodzaju korzysta coraz więcej osób, również tych, którym na sercu leży dobro naszej planety.

Dekoratorstwo wnętrz a druk ekologiczny

Druk ekologiczny lateksowy wykorzystywać można miedzy innymi przy produkcji fototapet. Tapety bardzo często zdobią ściany pokoi dzieci, wykorzystuje się je w szpitalach, hospicjach – dzięki ekologicznemu sposobowi druku, ich użytkownicy mogą być pewni, że będą one w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Dbałość o środowisko

Najlepsze firmy zajmujące się tapetowaniem i aranżacją wnętrz, chętnie korzystają z innowacyjnych rozwiązań, w tym z ekologicznego druku HP. Dlaczego? Ponieważ jest on znacznie szybszy, tańszy, ale również przyjazny dla środowiska. HP Latex posiada różnorodne certyfikaty potwierdzające spełnienie wysokich standardów w ochronie środowiska oraz energooszczędności. Mowa tu m.in. o certyfikatach: UL ECOLOGO® i UL GREENGUARD GOLD oraz Energy Star – jak widać, firma postanowiła sprostać najwyższym standardom.

Czy warto korzystać z ekologicznych fototapet?

Wiele osób może zastanawiać się, czy korzystanie z tapet ekologicznych jest oby na pewno dobrym rozwiązaniem. Wątpliwości dotyczą przede wszystkim trwałości tapet i fototapet. Jednak, firma HP, jako jeden z najbardziej znanych producentów drukarek na świecie, dołożyła wszelkich starań, aby zaoferować rozwiązanie kompleksowe, a zatem zadawalające tych, którzy poszukują trwałej tapety oraz tych, dla których ważna jest ekologia i środowisko. Czy warto? Oczywiście, że tak!