Każdy z nas pragnie z jednej strony dobrze prezentować się na co dzień, a z drugiej cieszyć się komfortem. Uzyskanie jednego i drugiego nie jest trudne, jednak wymaga pewnej wiedzy – np. dotyczącej dobierania elementów ubioru, takich jak okulary przeciwsłoneczne. Wbrew pozorom ich dopasowanie może sprawić nieco problemów – sprawdźmy zatem czy wybrać okulary okrągłe, czy prostokątne, jaki powinny mieć kolor i design!

Okulary okrągłe czy prostokątne, czyli kształt

Kształt okularów warto dobierać przede wszystkim pod kątem kształtu swojej twarzy. Zasady nie są tutaj zbyt skomplikowane:

  • jeżeli posiadasz kwadratową twarz, postaw na okulary okrągłe, które złagodzą jej kanciastość – dzięki temu będziesz prezentować się doskonale;
  • w przypadku kwadratowych twarzy sprawdzą się okrągłe kształty, jednak warto zrezygnować z niektórych modeli – np. okulary lenonki mogą się w tym wypadku nie sprawdzić;
  • w przypadku okrągłej twarzy, należy zakupić okulary według odwrotnej zasady – najlepiej, jeżeli będą one kanciaste i szersze od ogólnego obrysu twarzy;
  • w przypadku podłużnej twarzy można kierować się podobnymi zasadami, jak przy twarzy kwadratowej – w tym wypadku jednak należy zwrócić uwagę, aby okulary przeciwsłoneczne nie były szersze od obrysu twarzy,
  • w przypadku twarzy trójkątnej lub owalnej zwykle nie sprawdzą się okulary okrągłe – lepiej więc testować te prostokątne.

Oczywiście kształt okularów to nie wszystko – wybierając modele przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych kwestii. Wtedy zyskasz całkowitą pewność, że dokonałeś/dokonałaś słusznego wyboru.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając okulary przeciwsłoneczne?

Oprócz kształtu okularów, bardzo istotny jest również kolor ich oprawek. W tym względzie mamy ogromny wybór, chociaż największą popularnością cieszą się modele klasyczne – czarne. Pasują one do każdego i będą odpowiednie niezależnie od zakładanego stroju. Ale, ale! Nie po to producenci coraz chętniej tworzą kolorowe oprawki do okularów okrągłych czy prostokątnych, abyśmy z nich nie korzystali. Jeżeli więc chcesz pokusić się o oryginalność albo szczególnie lubisz jakiś kolor, wybierz adekwatne oprawki – w ten sposób podkreślisz swój indywidualizm i zyskasz własny styl.

Istotny może być również kolor szkieł – w dzisiejszych czasach mamy do czynienia nie tylko z przyciemnianymi soczewkami, ale również kolorowymi, a nawet lustrzanymi, które są szczególnie popularne tego lata. W tym wypadku również możesz pokusić się o nieco oryginalności i wybrać to, co będzie Ci najbardziej odpowiadało.

Pamiętaj – niezależnie od tego, jak będą wyglądały Twoje okulary przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na ich jakość wykonania. Z im lepszego materiału wykonane zostały okulary okrągłe lub prostokątne, tym będą prezentowały się lepiej. A co najważniejsze – będą bardziej wytrzymałe i sprawdzą się nie tylko przez jeden sezon. Dlatego warto stawiać na sprawdzone marki i sklepy, jak np. Okulary przeciwsłoneczne C-O.COM.PL.