Łóżka rehabilitacyjne powstały z myślą o osobach, które z powodu trwałej lub czasowej niesprawności ruchowej muszą pozostawać w pozycji leżącej. Jest to dla nich spory dyskomfort, więc taki sprzęt może w znacznym stopniu poprawić jakość ich życia. Takie łóżko jest też ułatwieniem dla ich opiekunów.

Jak zapewnić choremu komfort i wygodę?

Jeśli dochodzenie do pełnego zdrowia ma potrwać zaledwie kilka tygodni, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni sprzętu ortopedycznego. Są tam używane łóżka rehabilitacyjne, które pod względem funkcjonalności nie odbiegają w niczym od nowych. Dzięki mechanizmom regulacyjnym, chory może przebywać w pozycji leżącej, półleżącej lub siedzącej. Odpowiednio zamocowane uchwyty umożliwiają mu zmianę położenia ciała w dowolnym momencie. Na stelażu wykonanym z poprzecznych listewek umieszczony jest miękki materac. Podłoże to można w części pleców i nóg ustawiać pod różnymi kątami za pomocą regulatora zasilanego elektrycznie. Barierki zamocowane po obu stronach łóżka chronią niesprawną osobę przed wypadnięciem.

Ułatwienie opieki

Wszystkie używane łóżka rehabilitacyjne są w pełni sprawne i bezpieczne. Chory może samodzielnie sterować ustawieniami za pomocą wielofunkcyjnego pilota. Dzięki temu może on przez pewien czas pozostawać bez pomocy opiekuna. Przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych, jest możliwość podwyższenia leża. Nogi łóżka są wyposażone w wieloskrętne kółeczka, umożliwiające w razie potrzeby płynne przemieszczanie tego sprzętu wraz z chorym w różne części mieszkania. Wygodne i samoobsługowe używane łóżka rehabilitacyjne minimalizują niedogodności związane z niepełnosprawnością ruchową zarówno dla osoby leżącej, jak też dla członków jego rodziny.