Jeżeli chcemy kupić pewny samochód, to niestety jedyną opcją jest dokonanie zakupu nowego auta w salonie. Nie każdy jednak dysponuje wystarczającymi środkami na taki wydatek, dlatego też dużą popularnością cieszą się auta używane. Jednak kupując taki pojazd nie możemy nigdy być pewni w jakim jest on stanie.

Dlatego powinno się takie auto dokładnie sprawdzić, zanim dokonamy decyzji o wyłożeniu pieniędzy na stół. Sprawdzamy jak można dokonać tego w jednym z dużych miast w Polsce, takich jak Poznań.

Pierwsza opcja to wzięcie ze sobą zaufanego mechanika, który przeprowadzi dla nas na miejscu sprawdzenie samochodu przed kupnem. Poznań ma mnóstwo warsztatów mechaniki pojazdowej, wobec tego znalezienie porządnego fachowca nie powinno być problemem. Obejrzy on pojazd, sprawdzi czy nie ma żadnych wycieków, czy korozja nie nadszarpnęła już progów i podwozia. Następnie przejedzie się autem z nami i sprzedającym, by dowiedzieć się niezbędnych informacji o stanie silnika. Następnie podpowie nam czy warto dane auto kupować.

Niestety mechanicy mają dziś pełne ręce roboty i nie zawsze znajdują czas, by odpłatnie zrealizować usługę taką, jak sprawdzenie samochodu przed kupnem. Poznań na szczęście jest miastem, gdzie znajdziemy wiele serwisów, które dokonają takiej usługi na miejscu. Trzeba tylko umówić się na konkretny termin, oraz oczywiście mieć zgodę sprzedającego na wizytę w takim serwisie. Jeżeli jednak tej zgody nie możemy uzyskać, to jest duża szansa że auto ma jakieś poważne wady. Uczciwy sprzedający z pewnością nie zabroni nam wizyty w dobrym warsztacie, w celu sprawdzenia pojazdu przed zakupem.