urzadzanie-malej-lazienki-domifikacjeWiele osób mieszkających w bloku, staje przed dylematem dotyczącym tego, jak urządzić małą łazienkę, tak aby była miejscem funkcjonalnym i estetycznym. Mały metraż jest przeszkodą w wielu aranżacyjnych pomysłach. Rodzą się pytania – jakie meble wybrać, kupić wannę czy prysznic, jak uzyskać efekt przestronności? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz w poniższym artykule. Mała łazienka wcale nie musi kojarzyć się z nieatrakcyjną klitką – należy jednak trzymać się kilku praktycznych zasad.

Dobry plan zagospodarowania małej łazienki

Jeśli jesteś na etapie wykańczania mieszkania i aranżacji łazienki, koniecznie sporządź plan działania. W Internecie można odnaleźć wiele inspirujących pomysłów na aranżację małych łazienek. Być może któraś z aranżacji szczególnie przypadnie Ci do gustu i stanie się inspiracją? Łazienka to pomieszczenie, które powinno być funkcjonalne i estetyczne. Trzymaj się zasady – mniej znaczy więcej, aby uzyskać efekt harmonii. Warto wykorzystywać rozwiązania, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie wolnego miejsca. Dzięki temu, unikniesz efektu zagracenia i chaosu. Małe przestrzenie lubią ład i porządek. Im mniej drobnych przedmiotów na wierzchu, tym bardziej przestronne wnętrze łazienki.

Meble łazienkowe – jakie wybrać?

Staraj się wybrać meble do łazienki, które pomieszczą maksymalną ilość łazienkowych akcesoriów – typu ręczniki, kosmetyki, produkty do utrzymania czystości. Zrezygnuj z podwieszanej umywalki. Świetnym pomysłem będzie zainwestowanie w szafkę stojącą na której zamontowana będzie umywalka. W półkach czy głębokich szufladach umieścisz kosmetyki i artykuły do higieny. Tuż obok umywalki postaw wysoką półkę łazienkową, w której poukładasz ręczniki i suszarkę do włosów, a także schowasz papier toaletowy. Dobrym rozwiązaniem jest także szafka z lustrem. W ten sposób uzyskasz dodatkowe miejsce na łazienkowe akcesoria.

Nowoczesna czy elegancka łazienka – co wybrać?

urzadzanie-malej-lazienki-domifikacjeaMałe łazienki najlepiej jest aranżować w stylu nowoczesnym. Piękne, wolnostojące wanny na ozdobnych nóżkach nie są strzałem w dziesiątkę. Tego typu armatura łazienkowa sprawdza się przy dużych metrażach. A funkcjonalna i nowoczesna narożna wanna prysznicowa nie będzie zajmowała wiele przestrzeni. Zabudowanie jej do góry szkłem pozwoli uzyskać wannę z prysznicem. Dla właścicieli naprawę niewielkich łazienek dobrym rozwiązaniem jest także zakup narożnego prysznica. Zaokrąglone krawędzie nie będą zajmowały dużo miejsca. Przed zakupem wybranej kabiny prysznicowej warto sprawdzić czy po zamknięciu drzwi, użytkownik ma wystarczającą ilość wolnego miejsca. Ciekawe porady aranżacyjne znajdziesz w serwisach branżowych. Mała łazienka na domifikacjach – przeczytaj jak z problemem małej łazienki poradziła sobie Marzena.

Efekt optyczny

Jasne kolory oraz chłodne oświetlenie sprawią, że łazienka będzie wydawać się na większą i bardziej schludną. Wybieraj także przezroczyste i półprzezroczyste materiały. Na podłodze ułóż jednobarwne, jasne płytki, zamiast dużych wzorzystych elementów o zróżnicowanych fakturach. Oczywiście nie można popadać ze skrajności w skrajność. To Twoje mieszkanie i Tobie ma się w nim dobrze mieszkać. Porady poradami, ale jeśli przez całe życie marzyłaś o szklanej misie, zamiast klasycznej umywalki znajdującej się na szafce, nie rezygnuj z niej. Staraj się znaleźć złoty środek między poradami aranżacyjnymi a wizją znajdującą się w Twojej głowie, a wykreujesz łazienkę marzeń.