Szczęśliwy dom to przede wszystkim bezpieczny dom. Aby nasze poczucie bezpieczeństwa nigdy nie zostało podważone, warto zainwestować w kilka nowszych technologii pełniących rolę współczesnego anioła stróża.

Czujnik otwarcia drzwi i okien

Występuje w wersji przewodowej lub bezprzewodowej. Jest uruchamiany magnetycznie, działa na zasadzie zbliżeniowej, tzn. że pozwala ustrzec nas przed niepożądaną osobą trzecią (np. włamywaczem) jeszcze przed jej wejściem do domu za pomocą drzwi lub okien. Przerwanie obwodu elektromagnetycznego powoduje wzbudzenie czujnika. Urządzenie cechuje się niewielkim rozmiarem, wysoką czułością oraz jest łatwe i szybkie w montażu.

Czujnik zalania

Czujnik zalania wodą stosowany jest w pomieszczeniach, w których istnieje ryzyko wylewu z instalacji wodnej. Skonstruowano go w taki sposób, że jest w stanie wykryć samą jakąkolwiek obecność wody w miejscach, w których nie powinno być jej ani kropli. Potrafi odnaleźć i zaalarmować o zagrożeniu już w 4 sekundy! Podobnie jak w przypadku poprzednika, montaż sensora nie jest niczym skomplikowanym.

Czujnik dymu

Czujnik dymu, innymi słowy alarm przeciwpożarowy, co prawda nie zapobiega powstaniu pożaru, ale skutecznie alarmuje lokatorów o istniejącym zagrożeniu – co np. w przypadku osoby starszej, dziecka albo po prostu śpiocha może okazać się bezcenne. Finalnie umożliwia on w wielu wypadkach szybkie opuszczenie objętego pożarem domu oraz ugaszenie ognia w jego małym stadium, co pozwala na ograniczenie strat. Warto nadmienić, że w wypadkach związanych z pożarem w domu ok. 90% osób tracących życie ginie z powodu nie ognia właśnie, a dymu i innych substancji trujących wdychanych podczas próby ucieczki. Dlatego też czujnik dymu okazuje się urządzeniem nieocenionym.

Czujnik gazu

Wybuchy propan-butanu są niestety obecnie bardzo częstym zjawiskiem. Poza tym komu nie zdarzyło się zapomnieć zakręcić gazu na kuchence lub zrobić to nieprawidłowo? Aby zapobiec tragedii warto zaopatrzyć się w czujnik gazu . Takie urządzenie, przy 15-procentowym stężeniu gazu, uruchamia alarm ostrzegający. Mechanizm działania oparty jest na zjawiskach elektrochemicznych. Umieszczony w urządzeniu półprzewodnik (dzisiaj jest to najczęściej dwutlenek cyny) pod wpływem właściwego stężenia gazu w powietrzu zmienia rodzaje przewodzenia prądu, co powoduje włączenie alarmu dźwiękowego oraz świetlnego (mrugająca dioda).

W trosce o Państwa bezpieczeństwo firma Peraverde oferuje szeroki wybór czujników alarmujących.