W dzisiejszych czasach, które charakteryzują się brakiem czasu, dużą intensywnością naszego życia, a szczególnie w pracy, bardzo istotne jest to, aby doskonale mieć zaplanowane kwestie związane z logistyką dnia, aby w wyznaczone miejsca docierać na czas i w miarę komfortowo.

 

Najlepiej robi się to własnym samochodem, dlatego jego zakup jest czymś ważnym, ale i drogim. Nowe auto w salonie kosztuje sporo, i nie każdego stać na taki wydatek, dlatego częściej korzystamy z alternatywy w postaci rynku aut używanych, ale też innych form finansowania, jak np. leasing lub wynajem długoterminowy. Do tej grupy zalicza się także abonament samochodowy, o którym również warto wspomnieć.

 

Jak można zauważyć już po samym zainteresowaniu ze strony klientów, auto w abonamencie to rozwiązanie, obok którego nie można przejść obojętnie. Szczególnie, jeśli zależy nam na użytkowaniu zupełnie nowego samochodu, a przy tym na uniknięciu wygórowanych kosztów. Opcja ta różni się nieco od pozostałych, natomiast posiada też wspólne cechy, a to m.in. z wynajem długoterminowym. Czego faktycznie można się spodziewać, kiedy staniemy się klientem korzystającym z tego rozwiązania?

Co przedstawia sobą auto w abonamencie?

Należy zacząć od tego, że auto abonament nie sprawia, że stajemy się właścicielami samochodu, a jedynie jego użytkownikami. Chociaż może wydawać się to minusem, należy spojrzeć na to z innej perspektywy. Otóż dzięki temu faktowi, z naszych barków spada wiele obowiązków, którymi naturalnie zajmuje się zawsze kierowca/właściciel. Wszystko lub prawie wszystko bierze na siebie firma finansująca, a mowa tu o ubezpieczeniu, serwisowaniu, naprawie drobnych usterek, przeglądach technicznych, czy też o sezonowej wymianie ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych. Nasz obowiązek to jedynie tankowanie pojazdu oraz pilnowanie, aby nie przekroczyć nałożonego na nas limitu kilometrów.