Lampy fotograficzne to jedna ze składowych części dobrego wyposażenia każdego fotografa. Piękne zdjęcia ślubne na plaży, w promieniach słońca i z połyskującymi falami morza w tle? A może industrialna sesja fotograficzna w opuszczonej fabryce?

Lub sesja ciążowa przyszłej mamy z uroczymi dekoracjami w studio? Dzięki odpowiednim lampom jesteśmy w stanie wykonać perfekcyjne ujęcia w nawet najtrudniejszych warunkach. Czy pracujemy w studio czy w plenerze zawsze powinniśmy zadbać o dobre oświetlenie, by wyciągnąć jak najwięcej piękna z naszych fotografii. Z szerokiej gamy lamp błyskowych, światła stałego oraz lamp do obiektywów każdy miłośnik fotografii znajdzie coś dla siebie.

Jakie lampy wybrać?

Każdy na początku zmagał się z trudnością wyboru odpowiedniego sprzętu. Jakich lamp potrzebujemy? Wszystko zależy od naszych preferencji. Jeśli dopiero zaczynamy naszą przygodę z fotografią warto wykorzystać lampy do obiektywów. Dzięki stosunkowo niskiej cenie, łatwości w obsłudze i niewielkim rozmiarom nadają się do użytku w każdych warunkach, jednak ich niewielka moc może w pewnym momencie nie spełniać już naszych wymagań. Wtedy warto zastanowić się nad inwestycją w lepszy sprzęt – i tu trzeba określić własne preferencje. Możemy zainwestować w oświetlenie stałe, którego dużym plusem jest stosunkowo niska cena, możliwość doboru odcienia światła do potrzeb zdjęcia i ciągłej modyfikacji, jednak ma stosunkowo małą moc i jest ciężkie w transporcie. Możemy również skusić się na studyjną lampę błyskową, która przede wszystkim posiada zdecydowanie większą moc, tworzy światło modelujące i jest wyposażona w bezpośrednio montowane modyfikatory, jednak cena i rozmiar mogą nie zawsze pasować do naszych planów.

Czy wiesz, że za sprzęt fotograficzny można płacić mniej? Odwiedź sklep multifoto.pl i sam się przekonaj.

Potęga światła w jednej żarówce

Bez względu na nasze preferencje, środowisko pracy i efekt, jaki chcemy osiągnąć możemy być pewni, że wśród szerokiej oferty lamp fotograficznych zawsze znajdziemy coś dla siebie. Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji – jeśli jednak zajmujemy się fotografią zawodowo warto zainwestować w dobry sprzęt, który potem zaowocuje w naszych pracach. A po rozpoczęciu swojej przygody z oświetleniem przekonamy się, jak wiele mamy możliwości i jak wiele nowych efektów możemy uzyskać.