Doniczki plastikowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Plastik pozwala na wyprodukowanie pojemników ogrodowych, tarasowych i balkonowych w każdym kolorze, o dowolnym kształcie a nawet doskonale imitujących inne surowce.

Dlaczego wybieramy doniczki plastikowe?

Bezkonkurencyjną zaletą doniczek z tworzyw sztucznych jest ich waga. Są lekkie, łatwo je przestawiać i nie sprawiają trudności przy przesadzaniu roślin. Plastik to tworzywo, które jest wyjątkowo łatwe w pielęgnacji. Do czyszczenia doniczek wykonanych z plastiku nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych środków – zwykła, mokra ścierka z łatwością usunie z ich powierzchni powstałe zabrudzenia. Dodatkowo należy wspomnieć, że plastik posiada właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie osadza się na nim kurz, co z pewnością docenią alergicy.  Dostępne na rynku doniczki plastikowe występują w całej gamie barw, dzięki czemu możemy z ich pomocą stworzyć kompozycje pasujące do każdego wystroju. Nie można zapomnieć, również o ich cenie, która jest na tyle dostępna, że może się na pokusić każdy.

Przeczytaj także: https://porady.org/czy-doniczki-plastikowe-to-dobre-rozwiazanie-do-domu.

Doniczki z plastiku a środowisko

Plastikowe doniczki zadowolą również osoby, które troszczą się o środowisko, w którym żyjemy. Tworzywo to podlega bowiem w 100% recyklingowi, dzięki czemu jest uważane za ekologiczne.A więc  kupując plastikowe doniczki działamy na rzecz środowiska i zapobiegamy zaśmieceniu naszej planety.

Doniczki plastikowe imitujące eko forme

Nowoczesne doniczki plastikowe mogą zostać stworzone z technorattanu, który do złudzenia przypomina naturalny surowiec. Kosze imitujące wiklinę będą dużo trwalsze niż ich odpowiedniki. Do wyboru mamy także doniczki na balkon i taras o fakturze doskonale naśladującej drewno, porcelanę czy glinę. Właściwości tworzyw sztucznych będą działały na łatwe utrzymanie czystości, jak również nie będą podlegać biodegradacji. Oraz będą odporne na rozwój pleśni, glonów, grzybów i zagnieżdżanie się owadów. Wysokiej jakości surowce będą też odporne na działanie promieni słonecznych, a dokładnie na promieniowanie UV, jak i mróz oraz przebarwienia. Wszystkie cechy takich doniczek możemy znaleźć w sklepie Prosperplast, ich oferta jest na tyle szeroka, że każdy znajdzie coś dla siebie. A co ciekawe tworzą plastikowe doniczki na indywidualne zamówienie.

Zamów doniczki plastikowe już dziś w sklepie naszogrodniczy.pl.