wp-7-modne-dekoracje-do-ogrodu-3Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej uwagi poświęcamy wystrojowi i aranżacji naszego ogrodu. Ważną rolę pełnią w nim dekoracje, które stanowią integralne elementy przydomowego krajobrazu. Jakie produkty doskonale zaprezentują się w ogrodowej przestrzeni, dodając jej uroku?

Wyposażenie ogrodu – meble i dodatki

Aranżacja ogrodu to w pierwszej kolejności wybór i zasadzenie odpowiednich gatunków roślin, wykonanie ścieżek ogrodowych i wyznaczenie miejsca relaksu. W dalszej kolejności podejmujemy decyzję o zakupie mebli ogrodowych, bez których komfortowy wypoczynek w otoczeniu zieleni nie byłby możliwy. Mając niezbędne elementy wyposażenia, skupiamy się następnie na dodatkach – te, podobnie jak w domowych wnętrzach, także w ogrodzie odrywają ważną rolę. Dodają mu elegancji, czynią przytulnymi i eleganckimi, a nierzadko mają też zastosowanie praktyczne.

Donice – modnie i praktycznie

Chociaż w ogrodach nie brakuje roślinności, najczęściej urozmaicamy ją sezonowymi kwiatami jednorocznymi. Bunie rozrastające się i kwitnące kępy umieszczamy w pojemnikach, w których mogą zostać należycie wyeksponowane. Jednak również same donice mają walory dekoracyjne – jednymi z obecnie najmodniejszych są masywne modele betonowe, które idealnie wkomponują się w przestrzeń nowoczesnego, miejskiego ogrodu.

wp-7-modne-dekoracje-do-ogrodu-1

Beton można też zastąpić drewnem – drewniane skrzynie to modne ogrodowe dodatki, które doskonale sprawdzą się w każdym, a zwłaszcza naturalistycznym ogrodzie.

Nastrojowe oświetlenie, czyli lampiony i latarnie ogrodowe

Kolejnymi modnymi dodatkami ogrodowymi są latarnie i lampiony – możemy zakupić gotowe modele, ale także niskim nakładem pracy wykonać własne ozdoby. Latarnie świetnie uzupełniają instalację oświetleniową w ogrodzie, ale z powodzeniem mogą ją także zastąpić. Doskonale sprawdzą się szczególnie w pobliżu ogrodowego stołu, przy którym w ciepłe dni spędzamy czas do późnych godzin wieczornych.

wp-7-modne-dekoracje-do-ogrodu-2

Azyl dla skrzydlatych gości – karmnik dla ptaków

Karmniki dla ptaków to ciekawe i efektowne konstrukcje, które z łatwością wpiszą się w krajobraz każdego, nawet bardzo małego ogrodu. Model taki jak tu https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/meble-i-dekoracje-ogrodowe/dekoracja-ogrodu/karmniki/karmnik-dla-ptakow-wrobelek-2.html to tylko jeden z przykładów oryginalnej dekoracji, która służy płatkom, a nam pozwala je obserwować. Takie drewniane budki przybierają różne formy, a łączy je to, że powstają z drewna. Możemy dokupić do nich również specjalną podstawę, dzięki której karmnik stanie się wolnostojącą dekoracją ogrodu.

Karmnik dla ptaków można uzupełnić także specjalnym poidełkiem dla skrzydlatych gości – tego typu produkty to najczęściej efektowne projekty, którym nie brakuje sielskiego, romantycznego charakteru.

Fontanny, kwietniki, rzeźby ogrodowe

Oryginalny metalowy kwietnik spływający kaskadą kwitnących pelargonii, niewielka stylowa fontanna szumiąca spływającą wodą czy postać zadumanego anioła ukryta wśród krzewów to tylko kilka z dekoracji, którymi możemy urozmaicić nasz ogród. Większość z nich dostępna jest w wielu wzorach i stylach – dzięki temu możemy łatwo dopasować je zarówno do ogrodu modernistycznego, jak i rustykalnego czy francuskiego.