Wyruszając na wycieczkę, czy to pieszą, czy rowerową, warto zadbać o wygodny strój, który nie będzie nas upijał ani nie blokował ruchów. Jednocześnie odzież ta powinna sprawdzić się w każdych warunkach pogodowych. Dobrze, gdy uchroni nas przed wiatrem, chłodem i deszczem lub podczas upalnego lata nie odparzy skóry.

Rowerem przez świat

Rower wyciągamy niemalże w każdą aurę. Jeździmy nim do pracy lub na wycieczki. Dobrze wiemy, jak bardzo ważny jest odpowiedni ubiór, by się nie przegrzać podczas jazdy ani nie przemarznąć. Dlatego staramy się ubierać w odpowiednie kurtki i spodnie regatta. Podczas chłodnych dni warto sięgnąć po długie nieprzemakalne spodnie, które jednocześnie będą lekkie i nie krępowały ruchów.

Długie spodnie regatta z przeznaczeniem na tego typu wypady są wykonane z tkaniny poliamidowej, która nie przepuszcza deszczu, ale jest oddychająca i lekka. Spodnie mają podklejone szwy, dzięki czemu nawet w miejscach łączenia są szczelne. Nadają się także do pieszych wędrówek. Posiadają wygodny elastyczny pas, pozwalający na szybkie zakładanie i zdejmowanie spodni.

W góry bez przeszkód

Mając zamiar wyruszyć w góry przydadzą nam się spodnie regatta, które uchronią nas przed wiatrem i deszczem, które będziemy mogli zakładać bez względu na panujące warunki pogodowe. Jednocześnie ich elastyczność pozwoli na swobodne wykonywanie dużych kroków podczas wspinaczki. Przy chodzeniu po górach łatwo można zgubić to, co nosimy w kieszeniach, ale wystarczy, że spodnie będą miały kieszenie zamykane na suwak i problem zniknie.

Przeciskając się między rozpadlinami albo pomagając sobie kolanami przy trudniejszych stokach górskich, łatwo można odzież podrzeć, dlatego spodnie gatta z przeznaczeniem na wypady górskie są wyposażone  w trwałe nakładki wzmacniające, chroniące przed przetarciami. Pas jest półelastyczny, co spowoduje dokładniejsze dopasowanie się spodni do ciała i nie będziemy narażeni na ich nieoczekiwane zsunięcie się z bioder, gdy przypadkiem zahaczymy nimi o wystającą gałąź.