Wszyscy, którzy decydują się na założenie własnej działalności gospodarczej stoją przed dylematem: samemu ogarnąć sprawy podatkowe czy też skorzystać z usług jakie oferuje profesjonalna księgowa. Tarnów to miejsce szczególne na mapie Polski. Miasto rozwija się prężnie, nowe firmy powstają jak grzyby po deszczu. W skali lokalnej zapotrzebowanie na profesjonalne usługi z zakresu księgowości są więc ogromne.

Samodzielne prowadzenie księgowości

Niektórzy z właścicieli małych firm decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości. Wydaje się, że prowadzenie księgi przychodów i rozchodów oraz wprowadzanie danych z faktur do systemu komputerowego jest proste. I tak jest w istocie. Z tymże jest to  niezwykle czasochłonne i żmudne. Ten czas moglibyśmy z powodzeniem spożytkować na rozwijanie naszego biznesu. Niewątpliwie największą zaletą takiego rozwiązania są niskie koszty. Programy do księgowości są zazwyczaj darmowe i ogólnodostępne w internecie. Naszym zadaniem jest tylko wprowadzenie danych, a program sam wyliczy podatki jakie jesteśmy zobowiązani zapłacić. Bardzo ważną zaletą jest również to, że mamy swoje finanse pod bieżącą kontrolą.

Jednak takie rozwiązanie nie jest dla wszystkich. Przede wszystkim dobrze odnajdą się w tym osoby, które mają pojęcie o podatkach i rachunkowości. Właściciele firm, którzy takiej wiedzy nie posiadają narażają się na możliwość popełnienia błędu. W dodatku to na nich wówczas spoczywa obowiązek drukowania i przechowywania dokumentów księgowych. Jeśli nie czujesz się na siłach na samodzielne prowadzenie księgowości, zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalnej księgowej. W Tarnowie możesz liczyć na usługi księgowe na najwyższym poziomie.

Księgowa Tarnów

Skorzystanie z usług księgowej niesie za sobą wiele zalet. Przede wszystkim mamy pewność, że nasze rachunki będą prowadzone w pełni profesjonalnie. Możemy skupić się na rozwoju własnego biznesu. Dzięki skorzystaniu z usług księgowej nie narażamy się na popełnienie błędów w rozliczeniach podatkowych. Choć należy pamiętać, że jednak gdyby jakiś błąd powstał, to właściciel firmy – a nie księgowa – ponosi z tego tytułu odpowiedzialność. Księgowa ma jednak dużą przewagę nad  programami komputerowymi do prowadzenia księgowości. Jest przede wszystkim twoim partnerem biznesowym, którzy może ci doradzić najlepsze rozwiązania podatkowe. Zawłaszcza jeśli dojedzie do jakichś nietypowych sytuacji w twoich rachunkach. Dzięki zastosowaniu optymalizacji podatkowej będziesz w stanie zaoszczędzić znaczne pieniądze, które będą z pewnością warte zainwestowania w usługi profesjonalnej księgowej. Księgowa zajmie się również przechowywaniem twoich dokumentów.

Czy istnieją jakieś wady takiego rozwiązania? Oczywiście! To przede wszystkim koszty. Dla małych firm, czy też jednoosobowych działalność gospodarczych każdy stały wydatek znacznie wpływa na budżet. A usługi księgowe mogą kosztować nawet kilkaset złotych miesięcznie. Nie mamy też pełnej kontroli nad dokumentami naszej firmy. Jednak wydaje się, że prowadząc niewielką firmę, z niewielkimi dochodami, warto księgowość zlecić profesjonaliście.

 

W razie problemów finansowych sprawdź ofertę na windykacje w mieście Bytom