Plakaty już od wielu lat są jednymi z najchętniej wybieranych form reklamy. Chociaż obecnie niezwykle popularne jest reklamowanie się w sieci, to jednak siła oddziaływania druku nadal jest ogromna i warto z niej korzystać. Wielu przedsiębiorców zleca firmom druk plakatów a3, ponieważ większy format daje więcej możliwości. Jakie zalety ma ten sposób promocji? Jak powinien wyglądać plakat a3, by przyciągał uwagę odbiorców?

Plakaty w formacie a3- dlaczego warto?

Jeśli interesuje nas druk plakatów a3 powinniśmy wiedzieć, że dokładne wymiary tego popularnego formatu to 420×297 milimetrów. Daje więc dużą przestrzeń reklamową, którą możemy wykorzystać w dowolny sposób. To właśnie takie plakaty są najczęściej wybierane w celach informacyjnych oraz reklamowych. Duży format plakatu będzie widoczny z daleka i pozwoli nam dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców. Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na druk plakatów a3? Warto wybrać sprawdzoną drukarnię, ponieważ funkcjonalność reklamy w dużej mierze zależy od jej walorów estetycznych. Materiały oraz maszyny, które zostaną użyte do stworzenia naszych plakatów powinny być jak najlepszej jakości. Dzięki temu kolory będą wiernie odwzorowywały pierwotny projekt, a przy tym pozostaną nasycone i żywe. Profesjonalne drukarnie często oferują nie tylko wydrukowanie plakatów, ale również ich zaprojektowanie. Przy zamawianiu większej ilości dobrze jest poprosić o wydruk próbny, który pozwoli nam ocenić, czy ostateczny efekt w pełni nas zadowala.

Plakaty a3- prosty i skuteczny sposób promocji

Niewątpliwą zaletą plakatów w formacie a3 jest ich prosty i jasny przekaz. Aby jednak plakat przyniósł oczekiwane efekty i zapadał w pamięć odbiorców, musi być odpowiednio zaprojektowany oraz wykonany. Ciekawa grafika, kontrastowe kolory, intrygujące hasła reklamowe i chwytliwe slogany z pewnością pomogą nam skupić uwagę na obiekcie reklamy. Oprócz samej treści plakatu reklamowego, ważny jest również sposób jego wykonania. Dobrej jakości papier kredowy lub matowy o odpowiedniej gramaturze to klucz do sukcesu. Druk plakatów a3 warto więc powierzyć profesjonalistom. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasza reklama będzie skuteczna.