Absolwenci szkół ponadpodstawowych mają nie lada dylemat – w jakim mieście kontynuować swoją edukację na uczelni wyższej? Dla większości wybór jest prosty: udają się do najbliższej placówki w pobliżu miejsca zamieszkania. Tymczasem warto sprawdzić oferty innych uczelni, a przy okazji zasmakować życia w mieście o bogatej historii, pełnym klimatycznych kafejek i restauracji. Taki właśnie jest Kraków! Dlaczego warto tam studiować?

Najlepsze lata młodości w idealnym miejscu

Wybór miejsca edukacji wyższej ma ogromne znaczenie dla przyszłych studentów. Miasta od lat prześcigają się w pomysłach na ściągnięcie w swoje progi kolejnych żaków. Wśród wielu od lat niezmiennie króluje Kraków, który wygrywa w rankingach na miasto z doskonałą tradycją, wykwalifikowaną kadrą akademicką czy ponadprzeciętną miejską atmosferą.

Jest mnóstwo powodów, dla których ktoś decyduje się rozpocząć studia Kraków na wymarzonym kierunku. Gród Kraka oferuje niezliczone możliwości kształcenia, prezentując szeroką ofertę edukacyjną na prestiżowych uczelniach. Wystarczy wspomnieć o Uniwersytecie Jagiellońskim czy Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. To miejsca, w których tradycja łączy się z nowoczesnością, by kształcić żaków w najlepszy z możliwych sposobów.

Praca na wyciągnięcie ręki

Wielu studentów rozpoczyna edukację wyższą, starając się pogodzić plan zajęć akademickich z możliwością zarobkowania. Kraków jest pod tym względem doskonałym miejscem. Oferty pracy czekają na studentów, którzy nie boją się wyzwań i są pełni energii do postawienia pewnego kroku w dorosłość.

Pracę można swobodnie połączyć z harmonogramem uczelni. Właściciele restauracji, pubów czy sklepów zatrudniający studentów wykazują pod tym względem sporą dawkę zrozumienia. Warto też dodać, że studenci przybywający do Krakowa tuż przed rozpoczęciem zajęć nie będą mieli problemu ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie stanowiska pracy.

Kraków pełen eventów

Nawet sam Smok Wawelski nie ma kontroli nad swoim miastem pod względem liczby wydarzeń kulturowych. W Krakowie bez przerwy odbywają się koncerty, spotkania autorskie, wystawy czy wydarzenia literackie. Nie brakuje też eventów sportowych, które zagrzewają do zdrowej rywalizacji. Weekendami, a także w tygodniu, można usłyszeć przyjemne dźwięki muzyki kameralnej, dobiegające z licznych pubów skupionych wokół rynku. Studenci z pewnością będą mieli miejsce, w którym można wypocząć po ciężkim tygodniu nauki i pracy.

Miasto pełne możliwości

Kraków bywa wymagający pod wieloma względami. Mieszkańcy narzekają na wysokie ceny czynszów, korki w godzinach szczytu, przeładowaną komunikację miejską czy poziom smogu w sezonie jesienno-zimowym.

Możliwości edukacyjne i zawodowe wynagradzają jednak powyższe minusy. Kraków oferuje studentom wiele możliwości rozwoju. Niektórzy już w trakcie studiów rozpoczynają pracę, która okazuje się spełnieniem ich marzeń. W rezultacie dzięki studiom absolwent realizuje się zawodowo w mieście o niepowtarzalnym klimacie, który czai się w każdej krakowskiej uliczce.