pexels-photo-103597Małe mieszkania często sprawiają dużo problemów w urządzeniu. Gdy mamy dużo rzeczy, pomieszczenie ich na małej powierzchni może być poważnym wyzwaniem. Często pojawia się wtedy pytanie – czy nie lepiej skorzystać z usług ekspertów, czyli projektantów wnętrz?

Wśród Polaków bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania. Kupujemy je z kilku powodów, między innymi ze względu na najniższe ceny, ponadto cieszą się one powodzeniem jako inwestycja. Małą nieruchomość możemy też łatwo sprzedać, jeżeli będziemy chcieli przeprowadzić się do innego lokum.

Wykończone pod klucz czy w stanie deweloperskim?

Gdy zainteresowały nas nowe mieszkania w Warszawie czy w innych miastach, musimy podjąć szybką decyzję. Małe nieruchomości najszybciej znikają z rynku, więc będziemy musieli poświęcić więcej czasu na zapoznanie się z różnymi ofertami i błyskawicznie podjąć decyzję o rezerwacji.

Do dyspozycji mamy dwie opcje – mieszkanie w stanie deweloperskim oraz mieszkanie wykończone pod klucz. Mieszkanie deweloperskie wymaga wykończenia. Konieczne jest między innymi wykończenie podłóg, ścian, zamontowanie drzwi wewnętrznych, zamontowanie wyposażenia łazienkowego. Gdy zdecydujemy się na mieszkanie pod klucz, wtedy wszystkie te czynności zostaną już wykonane przez ekipę dewelopera. Nam pozostaje tylko wprowadzenie się do nowego lokum z meblami i pozostałym wyposażeniem.

W czym pomoże projektant wnętrz?

Jeżeli chcemy zdecydować się na nowe mieszkanie wykończone pod klucz, często możemy również otrzymać pomoc w zaprojektowaniu wnętrza. Deweloperzy współpracują wtedy z projektantami i w ramach usługi klient może liczyć na profesjonalną pomoc. Gdy wybierzemy mieszkanie w stanie deweloperskim, sami będziemy musieli zadecydować, czy wybrać pomoc projektanta.

Koszty wykonania projektu wnętrza nie są niskie – zwykle to kilka tysięcy złotych, ale w ten cenie również możemy otrzymać kompleksową pomoc. To duże udogodnienie wtedy, gdy kupujemy małe mieszkanie, które tylko z odpowiednim projektem będzie wygodne w użytkowaniu.