laptop-2443735_1280Animacja 2d jest tak naprawdę sztuką tworzenia realistycznego złudzenia ruchu. Klasyczne animacje, powstały poprzez fotografowanie poszczególnych faz ruchu i odtworzeniu tych zdjęć w tempie 24 klatek na sekundę. Już przy 12-14 klatkach na sekundę, można zaobserwować wrażenie płynnego ruchu. W dzisiejszych czasach profesjonalne animacje 2d, wykorzystywane są nie tylko do tworzenia animowanych bajek, ale także odgrywają bardzo ważną rolę w branży reklamowej. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, w jaki sposób można wykorzystać animacje 2d i czy rzeczywiście, dzięki niej można skutecznie reklamować swoje towary i usługi.

Różnice pomiędzy animacjami 2d a 3d

Porównując animacje dwuwymiarowe z animacjami trójwymiarowymi, warto na samym początku wyraźnie zaznaczyć, że głównym czynnikiem różnicującym oba procesy, jest oczywiście sam sposób odwzorowania, a dokładniej mówiąc przedstawienia rzeczywistości. Najlepszym przykładem odwzorowania dwuwymiarowego są zwykłe kreskówki 2d, z kolei przykładem trójwymiarowego odwzorowania są animacje 3d w filmach animowanych, które w dzisiejszych czasach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Różnice pomiędzy animacjami 2d a 3d, bardzo dobrze można zaobserwować także w sposobie wykorzystania ich potencjału w reklamie. Trójwymiarowe animacje bardzo dobrze sprawdzają się w procesie prezentacji produktu, dowolnego urządzenia i technologii. Animacje 2d wykorzystywane są z kolei do przejrzystego wyjaśniania i zobrazowania pewnych zjawisk, w taki sposób, aby kluczowy przekaz był łatwy do zrozumienia. Warto wspomnieć również i o tym, że współcześni specjaliści od reklamy, bardzo często starają się połączyć w swoich projektach animacje 2d z bardziej zaawansowaną animacją 3d. Dzięki takiemu połączeniu projekt jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności i wiarygodności.

Animacje reklamowe 2d

Profesjonalne animacje reklamowe 2d są doskonałą propozycją zarówno dla dużych firm korporacyjnych, jak i również dla niewielkich przedsiębiorstw, które chcą skutecznie reklamować swoje towary i usługi. W dzisiejszych czasach bez porządnej reklamy, bardzo trudno jest utrzymać się na rynku praktycznie w każdej branży. Reklamy 2d bardzo dobrze działają na zmysły i emocje, dzięki czemu można zdobyć wielu potencjalnych klientów i prześcignąć nawet największych konkurentów. Statyczne, jednowymiarowe formy przekazu nie mają żadnych większych szans z animacjami reklamowymi. Dynamika obrazu połączona z bardzo wyrazistym dźwiękiem, potrafi wzbudzić emocje nawet u najbardziej oziębłego widza. Bardzo ważną kwestią jest także wybór profesjonalnej agencji kreatywnej, która nie tylko wykona wspaniałe animacje 2d, ale umiejętnie umieści w nich nasz przekaz. Godna polecenia jest między innymi agencja Meggot z miejscowości Poznań.

Komplesowa animacja 2d produktu

Animacje produktu w dzisiejszych czasach są jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod na efektywne przyciągnięcie uwagi odbiorców, dlatego też technologia ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Według największych specjalistów od reklamy, decyzja zakupu danego produktu jest jedynie w 30% uzależniona od jego właściwości i jakości. Pozostałe 70%, to oczywiście sposób jego zaprezentowania, czyli umiejętność wybicia się z tłumu i zaskoczenia swoich klientów. Animacje 2d, to rozwiązania wysoce interaktywne, które w bardzo krótkim czasie są w stanie pokazać największe zalety płynące z zakupu danego produktu.

Co można osiągnąć dzięki animacji 2d

Współczesne animacje 2d, dzięki nowoczesnej technologii, mają nam do zaoferowania naprawdę bardzo wiele możliwości. W dzisiejszych czasach reklamowe animacje 2d, zawierają proste prezentacje sposoby użycia danego produktu lub urządzenia. Dzięki animacji możemy pokazać naszym klientom jak działa drukarka, ekspres do kawy, czy profesjonalny sprzęt do ćwiczeń. Technologia 2d pozwala nam także, przedstawić wiele różnych wariantów występowania jednego produktu. Możemy sprawdzić na przykład, jak prezentować będą się meble, przy zmianie koloru ścian.

http://meggot.pl/grafika/